Маленька велика життя: іноземні студенти ЮУрГУ про літній відпочинок

Напередодні літа студенти починають старанніше готуватися до іспитів і заліків, щоб з легким серцем відправитися подорожувати в сусідні міста і країни, засмагати і купатися, гуляти з друзями і просто відпочивати. Іноземні студенти Південно-Уральського державного університету поділилися своїми не менш грандіозними планами на літо.

Уподобання студентів дуже різноманітні: хтось планує подорожувати по Європі, хтось поїде додому, але деякі з них з радістю залишаться в Челябінську і проведуть незабутнє літо в СОТ «Олімп» .

Студентський спортивно-оздоровчий табір «Олімп» продовжує розширювати кордони. Починаючи з минулого літа, «Олімп» приймає у себе іноземних студентів.

У 2017 році «Олімп» став місцем об'єднання людей з різних країн: Зімбабве, Сирія, Мексика, Венесуела, Колумбія, Ірак. За словами організаторів, такий формат дозволив хлопцям з інших країн швидше адаптуватися в нових для себе умовах.

«Мені дуже сподобався відпочинок в« Олімпі »минулого літа. Не знаю, як складеться майбутнє літо, але якщо у мене буде шанс, я обов'язково приїду сюди ще раз », - зазначив студент із Зімбабве Лакіморе Нгомайезве.

Відзначимо, що «Олімп» став творчої майданчиком не тільки для іноземних студентів, а й, традиційно, для жителів Росії. Хлопці обмінюються знаннями і дізнаються про культуру різних країн.

Виїзд в «Олімп» організований Центром соціокультурної адаптації в рамках проекту М. 3.3.2 «Розвивати інфраструктуру двомовної середовища, формувати мовну і міжкультурну компетенцію співробітників». Керівник проекту - Олена Геннадіївна Дороніна.

«Я планую поїхати в СОТ« Олімп »з Центром соціокультурної адаптації, весело провести час з моїми друзями. Потім хочу відвідати Санкт-Петербург і Москву, так як це буде останній рік навчання в Росії, і я не хочу нічого упустити », - розповідає Бейджан Омар з Іраку.

У щоденному графіку іноземних студентів - заняття спортом, музичні гуртки та інтерактивні уроки. Фахівці з центру соціокультурної адаптації ЮУрГУ відзначають, що на таких заняттях хлопці швидше засвоюють російську мову - вільне спілкування дає велику можливість застосувати на практиці всі отримані знання.

«Я поїду в СОТ« Олімп »з Центром соціокультурної адаптації на 1 зміну. Я вже був там в минулому році і мені дуже сподобалося: гарна природа, багато нових знайомств і веселі заходи. Ми часто купалися в озері, грали в волейбол, танцювали на дискотеці », - ділиться Хильберт Армандо з Венесуели.

Відпочинок в СОТ «Олімп» сприяє формуванню сприятливого міжнародного середовища, зміцнення дружби і співпраці студентів і педагогів усіх національностей і народів.

У цьому році «Олімп» стане майданчиком для реалізації ще одного значущого проекту. Саме на території спортивно-оздоровчого табору планується відкриття «Алеї дружби студентів», яка стане символом єднання, співробітництва і дружби студентів, а також важливою традицією університету.

«Алеї дружби студентів» існують в таких містах Росії, як Ростов-на-Дону, Курськ, Новосибірськ, Орел. Кожна з них має свої унікальні особливості, є символом дружби і єднання всього студентського та університетського світу. Загальним для всіх існуючих алей залишається: розташування на свіжому повітрі, в значній саме для студентів місці, яке має свою історію, ауру, традиції. Кожна алея дружби дає можливість ініціативним групам університетів вносити свій вклад в її розвиток - садити дерева або споруджувати арт-об'єкти. Подібні алеї служать місцем відпочинку для студентів в будь-який час року і доби.

Напевно, кожен студент погодиться, що більш підходящого місця для створення «Алеї дружби студентів» в ЮУрГУ, ніж СОТ «Олімп», знайти неможливо.

За ініціативою Управління з позанавчальної роботи розташування майбутньої «Алеї дружби студентів» ЮУрГУ планується саме в СОТ «Олімп». У зв'язку з цим, студентам, викладачам і співробітникам пропонується відповісти на питання про те, що ж має розташовуватися на «Алеї дружби студентів»?

Кращі пропозиції будуть використані при створенні «Алеї дружби студентів» ЮУрГУ, а учасники отримають приємні пам'ятні сувеніри.

Листи зі своїми пропозиціями ви можете направляти начальнику СОТ «Олімп» Вероніці Лівончік livonchikvv [at] susu [dot] ru ; або пишіть в офіційну групу VK «Я люблю ЮУрГУ» .

Чекаємо ваших пропозицій!