Журнал "Санкт-Петербурзький університет" »Blog Archive» Підсумки Чемпіонату вузів з боксу 2013 року

З 23 по 26 березня проходив Чемпіонат вузів м Санкт-Петербурга з боксу. У чемпіонаті брали участь 107 учасників з 20 команд вищих навчальних закладів Санкт-Петербурга.

Цей чемпіонат проводився вже в 58 раз. Чемпіонати вузів з різних видів спорту, в тому числі по боксу, почали проводитися з 1928 року, коли декретом Ради Народних Комісарів Української РСР фізичне виховання стало вводитися в вузах країни як обов'язковий предмет. У тому ж році в університетах та інститутах створюються кафедри фізичного виховання. У лютому 1928 року Центральне бюро Пролетстуда провело перші студентські змагання. У програму входили: хокей (російський), лижні гонки, ковзанярський спорт, бокс і пінг-понг.

Студентське спортивне рух в країні пройшло кілька етапів.

З 23 по 26 березня проходив Чемпіонат вузів м Санкт-Петербурга з боксу

Збірна СПбДУ з боксу (справа наліво): Н.Шпаков, М.Айрапетян, І.Смирнов, Б.Г.Тіхонов, В.Ранцев, С.Лісіцин

Перший етап, що почався в 20-х роках, закінчився організаційним оформленням студентського спорту - створенням колективів фізичної культури в навчальних закладах; організацією і проведенням перших Всесоюзних студентських змагань. У 30-х роках починається другий етап - в країні виникають добровільні спортивні товариства, при створенні яких колективи об'єднуються в різні ДСО: медичні вузи - в ДЗГ «Медик», педагогічні - «Учитель», університети - «Наука» і т.д.

У 1957 році всі колективи вузів об'єднуються в ДЗГ «Буревісник».

Історія проведення чемпіонатів вузів Ленінграда-Санкт-Петербурга дуже різноманітна і цікава - першим переможцем Чемпіонату вузів 1928 року було команда Технологічного інституту ім. Ленсовета; потім переможцями ставали команди: ГДОІФК ім. П.Ф.Лесгафта, Політехнічного інституту, Гірничого інституту, Лісотехнічний академії. З кінця п'ятдесятих до кінця сімдесятих команда Ленінградського Військово-механічного інституту ставала переможцем 26 разів; з 1976 до 2006 року переможцем ставала команда СПбДУ. У 2012 році переможцем стала команда Національного державного університету фізичної культури, спорту і здоров'я їм. П.Ф.Лесгафта; 2-е місце - СПбГУ; 3-е місце - БГТУ (Военмех).

Чемпіонат проводився традиційно в спортивному клубі «Мужність» Калінінградського району. Досить сильними боксерами були представлені команди НГУФК ім. П.Ф.Лесгафта, БГТУ (Военмех), СПбГЛТУ (ЛТА), СПбГосГУ, СПбГУМІ РФ ім. Макарова, СПбГУСВД в складах яких би дуже кваліфіковані боксери МСМК (1), 7 МС і 12 КМС.

Команда СПбГУ була представлена ​​в основному студентами першого та другого курсів. Наша команда досить впевнено провела два перші дні і в півфіналі була представлена ​​шістьма учасниками, більше було лише у команди Університету фізичної культури і спорту ім. П.Ф.Лесгафта - вісім, у БГТУ і ЛТА - по п'ять. Два универсантов були в фіналі.

Думка тренера-викладача команди СПбДУ з боксу - МС СРСР Б.Г.Тіхонова: «На жаль, з незалежних від них причин, в змаганнях не змогли взяти участь наші найкращі і досвідчені боксери - аспіранти, МСМК Павло Нікітан і МС Ахмед Шіхшалілов, тому від СПбГУ брала участь молода перспективна команда, що складається в основному із студентів 1 і 2 курсів. Дуже добре проявили себе першокурсники - Алішер Хамидов, Мгер Айрапетян, Єгор Коврижних, Павло Кутилин, так і більш досвідчені - Микита Шпаков (4 курс), Ілля Смирнов (6 курс), які здобули перемоги в перших боях і стали призерами. Я думаю, що перспективи збірної СПбДУ будуть проявлятися вже на найближчих змаганнях ».

До фіналу три команди набрали однакову кількість очок (24) - це БГТУ (Военмех), СПбГЛТУ (ЛТА) і СПбДУ. У фіналі результат у суперників виявився краще. СПбДУ виявився на четвертому місці.

Призерами чемпіонату вузів стали: другі місця посіли, програвши у фіналі, Мгер Айрапетян, студент 1 курсу, 56 кг, КМС; Ілля Смирнов, студент 6 курсу, понад 91 кг, КМС; треті місця посіли у ваговій категорії до 52 кг - Алішер Хамидов, студент 1 курсу; у ваговій категорії до 60 кг - Микита Шпаков студент 4 курсу; у ваговій категорії до 64 кг - Єгор Коврижних, студент 1 курсу, 1 розряд; у ваговій категорії понад 91 кг - Павло Кутилин, студент 1 курсу.

В результаті напружених боїв перше місце посіла команда Національного державного університету фізичної культури і спорту ім. П.Ф.Лесгафта, на другому місці команда Балтійського Державного технічного університету (Военмех), на третьому команда Санкт-Петербурзького Лісотехнічного університету (ЛТА).

Попереду у боксерів-студентів участь в Чемпіонаті СПбГУ, матчева зустріч з командою Московського державного університету ім. М.В.Ломоносова, і потім поїздки на Всеросійські турніри в міста Великий Новгород і Сєвєроморськ.