Скандал з українськими школярами в РФ: МОН каже, що все законно

26826 переглядів 26826 переглядів   Россійській центр науки і культури   У Міністерстві освіти і науки заявляють, що не мають права забороняти українським школярам їздити в країну-агресор

Россійській центр науки і культури

У Міністерстві освіти і науки заявляють, що не мають права забороняти українським школярам їздити в країну-агресор.

Про це повідомив журналістам 17 серпня заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

"Зараз канікули, вчителі у відпустках. Коли відбуваються ці поїздки - ми дізналися про одну і сподіваємося, що інших немає - ми не можемо сказати, що громадяни України не відвідують Росію, кордон не є закритою, і ми не можемо і не маємо права забороняти такі поїздки, тому що це відбувається поза освітньої системи, це відбувається за домовленістю з батьками, і батьки приймають те чи інше рішення ", - пояснив він.

За словами Хобзея, Міносвіти звернулося з цього приводу до відповідних служб, зокрема в СБУ, щоб вони дали правову оцінку цієї нагоди.

Заступник міністра повідомив, що МОН з'ясувало особистість української вчительки, яка повезла дітей в Росію.

"Це - пані Новікова. Вона працює в одній з київських шкіл, давно працює викладачем російської мови. Вона має неповну навантаження", - розповів він.

За словами чиновника, дирекція школи, де працює Новикова, "нічого поганого про неї не говорить", її називають хорошим викладачем, який "сумлінно виконує свої обов'язки".

Хобзей сказав, що міністерство намагалося зв'язатися з вчителькою, але не змогло. "Напевно, вона зараз знаходиться разом з дітьми (в Росії - ред.). Коли повернеться, ми спробуємо все з'ясувати", - зазначив він.

Як повідомлялося, 12 серпня київське відділення Російського центру науки і культури заявило, що відправило близько 70 учнів українських шкіл в Москву і Санкт-Петербург для участі в навчально-освітній програмі Росспівробітництва "Здрастуй, Росія!".

На церемонії від'їзду виступила українська вчителька Анна Новікова, яка заявила, що дуже щаслива за дітей, адже вони отримають в РФ "корисний досвід".

Вивіз українських учнів в РФ викликав обурення в Раді . Нардеп Наталія Веселова направила депутатський запит в ряд українських відомств з вимогою пояснити ситуацію.

Глава СБУ Василь Грицак 17 серпня заявив, що йому нічого не відомо про вивезення групи українських школярів в Росію.

Євген Кизилов, УП