NEWSru.com :: Фільм "Важко бути богом" Олексія Германа буде готовий для прокату восени

Фільм "Важко бути богом" Олексія Германа буде готовий для прокату восени

Останній фільм народного артиста Росії Олексія Германа "Важко бути богом" допрацьовується в такому темпі, щоб восени запланувати прем'єру готової для широкого прокату картини. Про це повідомив у четвер під час відвідування Президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина син видатного режисера Олексій Герман-молодший.

Зараз він разом з кіносценаристом Світланою Кармаліта завершує "зведення картини". "Звук практично готовий, залишається технічна робота по зображенню", - цитує Германа-молодшого ІТАР-ТАСС.

У суботу, 20 липня, класику вітчизняного кіно, який помер в лютому нинішнього року, виповнилося б 75 років.

На думку Олексія Германа, Президентська бібліотека може стати джерелом матеріалу для історичних кінострічок. "Студія" Ленфільм "планує створення кінострічок, які розповідають про вітчизняну історію і раніше невідомі сторінки розвитку країни. Для цієї роботи потрібні документи і матеріали, які об'єктивно і точно відображають епоху, подану в картині. І фонди Президентської бібліотеки в цьому можуть допомогти", - сказав режисер, який ознайомився з розвитком цього загальнодержавного інформаційного, культурного та просвітницького центру.

36-річному майстру добре знайома проблема доступу до історичних матеріалів. Так, при зйомках фільму "Гарпастум" йому не вистачало справжніх документів про період, пов'язаний з Першою світовою війною. "Тому вважаю, що створення електронної Президентської бібліотеки, що відкриває російську історію і робить відкритими документи, має величезне значення для Росії. Ці фонди повинні інтегруватися і з кіновиробництвом", - вважає Олексій Герман, чиї фільми багато в чому співзвучні з тематикою формування фондів бібліотеки. Це відкриває перспективи співпраці, в тому числі з організації кіноклубу Президентської бібліотеки.

Як повідомив режисер, після завершення технічної доведення фільму батька він планує продовжити роботу над своїм фільмом "Під електричними хмарами".