Рання творчість Олександра Блоку пов'язане з його юнацькими поглядами на світ

1. Дорога в 75 років! 75-річний шлях, який пройшла Юнацька бібліотека ім А.П. Гайдара, відзначений...
  2. Інші есе на твори цього автора (Блок А.А.):

Дорога в 75 років!
75-річний шлях, який пройшла Юнацька бібліотека ім А.П. Гайдара, відзначений творчими відкриттями і натхненними пошуками нового. Ми дбайливо збирали книги, щедро передавали дітям знання, нові ідеї, думки. В бібліотеці не одне покоління юних петербуржців навчалося роздумувати над прочитаним.
"Гайдар крокує попереду! .."
Три чверті столетья Петроградської.
У лиху годину з'явилися ви,
Але ви сильні гарною книгою, братством. (ЦМДБ ім. А.П. Гайдара Москва 2005р.)

Централізована бібліотечна система Петроградського району Санкт-Петербурга

На правах реклами:

Олександр Блок був і залишається дуже тонким, складним і суперечливим поетом. Ранні вірші Олександра Олександровича пов'язані з романтичним поглядом на навколишній світ. Його романтичний герой є творчою особистістю, яка живе в особистому світі, його життя не схоже навіть у загальних рисах на ту, якою живуть прості люди. Дану характеристику я відношу до ліричного героя збірки Блоку під назвою "Вірші про Прекрасну Даму". Завдяки романтичному споглядання на світ реальність ділиться надвоє, де світ мрії протиставляється буденній світу. Саме такий світ в ранній ліриці Олександра Блока.

Його ліричний герой живе в ідеальному світі, який наповнений таємницями, його устремління до якимось іншим мірками. Варто відзначити, що душа героя байдужа до оточення кожен день. Дійсність не важлива для душі ліричного героя. Ідеалом романтиків не дарма вважається єдність буття, а також гармонійний сінтех всіх стихій з силами. "Вірші про прекрасну даму" яскраво висловлюють відчуття всесвітнього і безумовно вічного буття. Завдяки цьому самому буттю для людини може відкритися дверцята зі світу, де панує "глуха ніч" в прийдешній світ, де править "сліпучий день".

У Олександра Олександровича є утопічна надія на те, що станеться вселенське диво, яке втілено в образі зорь, таких далеких і ваблять. У світі "Віршів про Прекрасну Даму" автор відмінно поєднав утопічне і ілюзорне час з простором на пару зі світом гармонії і краси. На жаль, в цьому романтичному світі з ілюзіями мають місце бути риси безсумнівною зверхності. Російський поет буквально живе в цьому світі, а це більше ніж віра в нього. З романтичного світу ранньої лірика Олександра Олександровича Блоку зросла трагічне споглядання на світ великого поета. Згодом блоковская поезія стає більш зрілою, але не менш цікавою.

Інші есе на твори цього автора (Блок А.А.):

Юнацька бібліотека ім. А.П. Гайдара