ТОП 10 кращих книг з мистецтва 2011 року :: Arterritory.com - сучасне мистецтво Балтії, Скандинавії та Росії

Еліна Зузанна
25/12/2011

Вибрати з безлічі книг з мистецтва кращі - неймовірно складне завдання. Під ключовим поняттям «мистецтво» ховається величезна кількість причетних категорій - історія, художні напрями, творчість художників, альбоми з виставок і ще ціла низка підрозділів. Які ж критерії відбору були б найбільш об'єктивними? Я вибирала книги, оцінювала основні події року, що минає і перспективи майбутнього, виходячи з власної інтуїції. У десятку кращих увійшли дуже різні видання, які підходять для цілком широкої аудиторії і включають в себе каталоги актуальних художників, важливі художні роботи, досягнення талановитих професіоналів, а також екскурси в теорію мистецтва.

Можна по-різному оцінювати результати року - в створених роботах, досягнуті цілі і навіть в кількості виданих книг. У кожного з нас своя індивідуальна шкала оцінок. В кінці року ми зазвичай озираємося на найбільш значущі моменти минулих місяців, і нинішній рік, йдучи, залишає нам значний спектр книг з мистецтва, з якими має сенс познайомитися ближче!

1. "The Art Museum"

Видання The Art Museum створювалося протягом десяти років як справжній музей, укладений в книжкову обкладинку. Це фоліант на 1000 сторінок великого формату з 2700 репродукціями художніх робіт. Він однозначно оцінюється як найзначніший зразок історії мистецтва і один з найбільших сюрпризів року. Коли бачиш цю книгу на власні очі, не залишається сумнівів, що цей ґрунтовний збірник дуже точно відповідає музейному статусу. Недаремно цю та такого ж розміру книги називають «книгами для кавового столика», тому що необхідно надійне підстава для того, щоб перегорнути найзначніші поворотні пункти історії мистецтва. Хронологічний поділ книги послідовно і наполегливо слід своїм перебігом, починаючи з найдавніших наскальних малюнків і упираючись в зразки сучасного мистецтва і найяскравіші досягнення художників-новаторів. Хоча книга дотримується форми огляду найзначніших фактів, колекція яскравих ілюстрацій і коментарі кураторів захоплюють і освіжають академічний тон. Це річ! Ну і, оскільки книга займає дійсно багато місця, вона завжди буде викликати захоплення і повагу. видавництво Phaidon Press .

2. "The Art Prophets: The Artists, Dealers and Tastemakers Who Shook The World"

The Art Prophets: The Artists, Dealers and Tastemakers Who Shook The World

Продавець живопису, колекціонер і автор цікавих книг I Bought Andy Warhol та I Sold Andy Warhol (Too Soon), Річард Полски (Richard Polsky), в своєму найновішому виданні робить пророцтва щодо ймовірних художніх тенденцій найближчого майбутнього. Не тільки художникам вдається показати світу свою майстерність і не завжди відомі автори досягали слави завдяки власним досягненням. Досить часто потрібен хтось, хто здатний задати напрямок, що відбувається. Це розповідь про людей, які потрясли світ мистецтва величезною самовпевненістю, цілеспрямованістю і здатністю побачити талант, перш ніж його помітять інші. Книга розділена на категорії сучасного мистецтва, на початку кожної частини читача знайомлять з новатором в конкретному напрямку і описують можливі шляхи його подальшого розвитку. Цього разу, хоча автор і грає роль оповідача, свої власні переживання зі світу мистецтва він залишає при собі (за єдиним винятком). Однак книга The Art Prophets - навіть якби в ній не було маси комічних ситуацій, гідних комедії положень, - виразно цікаве читання як для галеристів, так і для художників, оскільки наочно демонструє їх взаємозалежність. видавництво Other Press .

3. "Art of the Deal: Contemporary Art in a Global Financial Market"

Хоча мистецтва часто властивий регіональний почерк, епоха глобалізації робить свій вплив і відбувається змішання фарб, відбуваються зміни як в купівельні звички людей, так і в їх мотивації. Якщо раніше складання колекції грунтувалося на восхищавших колекціонера візуальних досягнення художника, то тепер відчутна спрага придбань за розрахунком, інвестування, розрахунок на зростання вартості, незалежно від естетичної цінності художньої роботи. Ноа Хоровіц (Noah Horowitz), директор нью-йоркської арт-ярмарки The Armory Show і керівник Мистецького інституту Sotheby's, в цій книзі детально розповідає про безсторонні нюансах ринку мистецтва, пов'язаних з бажанням художників презентувати себе як торгову марку з метою продати свої роботи.

Art of the Deal привертає увагу до позитивних і негативних аспектів сучасного мистецтва, часто залишаються в тіні, якщо дивитися крізь призму тих астрономічних сум, які покупці викладають за твори мистецтва. Це результат серйозного дослідження, що враховує найважливіші аспекти теорії і практики і представляє поглиблену оцінку ситуації на сучасному ринку мистецтва. У книзі переплітаються нескінченні пояснення причин і наслідків, що описують найширші обрії сьогоднішнього дня і майбутні можливості. І хоча книга є прекрасним інструментом для більш глибокого розуміння сучасного ринку мистецтва, читачеві слід бути готовим до того, що вона написана досить складною мовою. видавництво Princeton University Press >>

Які ж критерії відбору були б найбільш об'єктивними?