День відкритих дверей в РДБ - 2017

Попередня програма Дня відкритих дверей

Ось уже багато років в останній вівторок травня російський державна бібліотека запрошує гостей на День відкритих дверей. 30 травня 2017 року ця відбудеться в 35-й раз.

Російська державна бібліотека в 2016 році була призначена оператором Національної електронної бібліотеки (НЕП), а з січня 2017 року бібліотеку стали надходити обов'язкові екземпляри друкованих видань в електронній формі (ГЕЕ). На пленарному засіданні будуть висвітлюватися питання і проблеми, пов'язані з надходженням ГЕЕ, архітектура електронної бібліотеки РДБ, особливості наповнення, змісту і надання для користувачів електронних ресурсів.

Також буде піднята важлива для багатьох установ тема отримання додаткової професійної освіти фахівцями бібліотечно-інформаційної діяльності. Навчальний центр РДБ поділиться своїм досвідом з реалізації додаткових освітніх програм.

В рамках Дня відкритих дверей заплановано проведення круглих столів:

• «Динаміка розвитку НЕП: контент, доступ і пошукові можливості»;
  • «Удосконалення довідково-бібліографічного обслуговування користувачів»;
  • «Публічний звіт бібліотеки: бюрократія чи мистецтво?»;
  • «Міжбібліотечного обслуговування в сучасній інформаційно-бібліотечному середовищі»;
  • круглий стіл з представниками спеціалізованих учених рад і департаменту наукових та науково-педагогічних працівників Міністерства освіти і науки РФ;
  • круглий стіл за участю представників Апарату Уповноваженого з прав людини в РФ «Бібліотека як комунікаційний майданчик правового інформування, захисту прав людини і громадянського участі».

Традиційно в цей день провідні співробітники підрозділів РДБ проводитимуть консультації з широкого спектру питань бібліотечної діяльності та лекції-тренінги.

До уваги гостей пропонується велика екскурсійна програма: оглядова екскурсія по РДБ з відвідуванням читацької зони бібліотеки і книгосховища з демонстрацією телеліфта і пневмопошти; екскурсія до Будинку Пашкова; екскурсія по Музею книги. У цей день відбудеться урочисте відкриття виставки «Невідомий Паустовський. Життя в публікаціях: До 125-річчя від дня народження письменника », на якій будуть представлені унікальні документи з фондів РДБ і Московського літературного музею-центру Костянтина Георгійовича Паустовського.

Учасники Дня відкритих дверей зможуть придбати журнали Російської державної бібліотеки і нову продукцію видавництва «Пашков будинок».

При реєстрації гості отримають програму Дня відкритих дверей , Яка буде служити пропуском для переміщення по РДБ 30 травня 2017 року.

Задати уточнюючі запитання можна за телефоном +7 (499) 557-04-70, доб. 22-52, або по імейлу: [email protected]