Безкоштовний Берлін: місця для знайомства з містом

1. рейхстаг
  2. Берлінська стіна
  3. Пам'ять про війну
  4. Музейний острів
  5. Пікнік в парку
  6. Хороша музика

Берлін - один з найцікавіших і цінних для допитливих туристів з історичної та художньої точки зору європейських міст, на жаль, зовсім не дешевий. Після одного дня проведеного в музеях і ночі в клубах можна задуматися про економію. На щастя, в місті чимало визначних пам'яток і розваг, за які не потрібно платити. У цій статті ми розповімо як познайомитися з Берліном без зайвих витрат розтягнувши бюджет.

Хочу в Берлін!

рейхстаг

Щоб оцінити місто, з яким належить познайомитися, можна спочатку підкорити Рейхстаг. З вершини знаменитого історичного будівлі, де зараз засідає парламент Бундестаг, відкривається захоплюючий вид на Берлін. На оглядовий майданчик, повністю засклену і прозору, що символізує політичну відкритість, відвідувачів піднімає ліфт. Це безкоштовно, але необхідно заздалегідь зареєструватися і при вході показати свій документ.

Берлінська стіна

У листопаді 1989 року, коли була зруйнована Берлінська стіна сто художників з усього світу зібралися тут і розмалювали її залишок картинами на тему свободи і миру в усьому світі. Зараз цей фрагмент стіни відомий як галерея East Sidе, розташована під відкритим небом і доступна для всіх.

Читайте також: 7 міст з найкрасивішим стріт-артом

Читайте також:   7 міст з найкрасивішим стріт-артом

Також безкоштовно можна відвідати Меморіал Берлінської стіни на Бернауер-штрассе, де виставлені документальні свідчення про жертви політичного режиму, про саму стіні і її вплив на життя берлінців.

Пам'ять про війну

У Берліні неможливо не зустріти пам'ятників, присвячених подіям найкривавішою війни минулого століття. Виставково-інформаційний центр «Топографія терору» розташований на місці головних будівель Гестапо, СС та інших фашистських підрозділів часу Другої Світової. Це великий похмурий комплекс, навколо якого немає зелені, тільки сірий пісок: весь вид цього місця повинен викликати жах і страх перед тим уроком історії, який був піднесений людству.

«Воїн-визволитель» - монумент, що зображає радянського солдата з німецької дівчаток на руках, знаходиться в Трептов-парку, на місці поховання 7 тисяч радянських солдатів, загиблих при битві за Берлін.

У передмісті Берліна Оранієнбурзі розташовувався трагічно відомий концентраційний табір «Заксензаузен». Зараз в збережених і відновлених будівлях знаходиться музей. Відвідування його, а особливо Станції Z, де відбувалися страти, не можна назвати розвагою, але побувати там важливо.

Музейний острів

Музейному комплексу на острові Шпрееінзель ЮНЕСКО присвоїло статус об'єкта Всесвітньої спадщини. А в минулому столітті завдяки Музейному острову весь Берлін отримав звання «Афіни на Шпрее».

Якщо за відвідування музеїв на острові потрібно платити, то прогулянки серед архітектурних і скульптурних шедеврів, якими рясніє острів надаються даром і вражають не менше.

Пікнік в парку

Теплі дні берлінці люблять проводити в парках: засмагати, влаштовувати пікніки і пропускати по парі-трійці пляшок пива. У самому центрі міста знаходиться один з найбільших і найстаріших в світі парк Тіргартен, де безліч різноманітних алей, галявин, тінистих куточків і спортивних майданчиків. Тут стоять пам'ятники імператорам і канцлерів, знаменитим німецьким поетам і композиторам, доріжки виводять до палаців Шарлоттенбург і Білями, а найвідоміше місце в центрі парку - тріумфальна колона зі статуєю, що символізує Перемогу, яку в народі називають «Золотий Ельзою».

Ще один відомий парк - Темпелхоф, розбитий на місці колишнього аеродрому, який свого часу був «повітряним коридором» до Західного Берліна. Є щось романтичне в тому, щоб підсмажити на грилі німецькі ковбаски біля злітно-посадкової смуги, або проїхати по ній на роликах.

Мауерпарк знаходиться там, де раніше стояла Берлінська стіна. Це особливе місце, де по воскресінням працюють блошині ринки, де можна знайти одяг місцевих дизайнерів, антикваріат та інші цікаві штуки, взяти участь в конкурсі караоке, який зазвичай збирає натовпи роззяв, побувати на безкоштовному концерті молодих шукають слави музикантів і відчути вільний, творчий і доброзичливий дух Берліна.

Хороша музика

Щовівторка о першій годині дня знаменита Берлінська філармонія дає безкоштовний концерт у виконанні як студентів або початківців музикантів, так і зірок класичної музики. Студенти Берлінської вищої школи музики імені Ейслера кілька разів на тиждень влаштовують показові виступи і демонструють свої навички. Джаз-клуби, наприклад A-Trane, b-flat та інші періодично запрошують на безкоштовні джемсейшн, про які можна дізнатися в програмі .

Ще пара Лайфхак для економії в Берліні: події, на які можна потрапити вільно публікуються на сайтах , А кожен перший понеділок місяця вхід в усі державні музеї міста безкоштовний. Willkommen!