Електронну базу даних згорілої бібліотеки ИНИОН відновлять

Фото: ТАСС / Михайло Джапарідзе

Електронну базу даних згорілої бібліотеки Інституту наукової інформації з суспільних наук РАН відновлять. У керівництва наукової установи збереглися компакт-диски з інформацією з бази, розповів Агентству "Москва" директор ІНІСН РАН Юрій Пивоваров.

"Саму базу обов'язково відродимо, у нас є компакт-диски, що-небудь придумаємо", - заявив Пивоваров.

За його словами, поверх з серверами був частково залитий водою в ході гасіння пожежі, тому поки неможливо сказати, яка частина баз даних виведена з ладу.

Нагадаємо, пожежа виникла в приміщенні бібліотеки на Нахімовському проспекті в п'ятницю ввечері. Вогонь охопив другий і третій поверхи будівлі. Сигнал про пожежу столичні рятувальники прийняли в 22.09. Поширення вогню вдалося зупинити в 00.07.

Площа спалаху склала близько 2 тисяч квадратних метрів. Будівля сильно постраждало, на ліквідацію наслідків пішло більше доби. За попередніми оцінками, вогонь знищив близько 15 відсотків фонду. Пожежу гасили понад 150 осіб і 50 одиниць техніки.

Посилання по темі

Основною причиною загоряння поки називають коротке замикання. Також говорять про підпал, проте в МНС зазначають, що розглядати будь-яку з версій у якості основної поки рано. За словами представника МНС, було визначено місце виникнення пожежі - він почався в офісній частині будівлі, а не в книгосховище.

Прокуратура розпочала перевірку за фактом пожежі. Прокурори оцінять дії співробітників МНС, які перевіряли протипожежну систему будівлі і з'ясують, дотримувалося керівництво бібліотеки вимоги законодавства.

Що стосується самої будівлі бібліотеки, то воно буде відновлено на колишньому місці. В даний час те, що залишилося від будівлі, абсолютно непридатне для зберігання рідких книг і ведення будь-якої господарської діяльності. Куди буде перевезений книжковий фонд бібліотеки на період реставрації будівлі - поки невідомо.

сюжет: Пожежа в бібліотеці на Нахімовському проспекті

Поділитися в соціальних мережах: