Водонапірну вежу на Дамбі відкрили після реставрації: гуляємо по новому музею

Оновлена ​​вежа-музей стала подарунком городянам

У Єкатеринбурзі розрізали стрічку перед оновленою водонапірною баштою на Дамбі, де більше року тривав ремонт. У старовинній будівлі відкрилася постійна експозиція філії Музею історії Єкатеринбурга. Вона ділиться на дві частини - перша присвячена історії Єкатеринбурзького металургійного заводу і Плотінка (весь Історичний сквер з 1723 по 1957 рік був промислової територією), друга - періоду, коли вежа була двоквартирних житловим будинком (з 1947 по 1967 рік).

- Ми постаралися зібрати в експозиції вежі максимум рідкісних фотографій та цікавої інформації про Історичному сквері, - розповіла куратор вежі-музею Катерина Калужнікова. - Тобто можна за старою Дамбі прогулятися не виходячи з вежі. У 60-ті роки відбулася масштабна реконструкція Історичного скверу, коли дуже багато заводських цехів було підірвано. Від колишнього заводу залишилася тільки гребля і будівлі, де зараз знаходяться музеї. Ми також зібрали спогади - аудіо- та відеозаписи колишніх мешканців вежі, коли вона була житловий спорудою.

Під час реконструкції вперше для відвідувачів відкрили вид на старовинний водяний бак, який був змонтований у вежі ще в XIX столітті. Раніше бак був закритий дошками, а тепер його можна спостерігати через товсте скло в підлозі. На другому поверсі вежі зсередини відновили історичну обшивку стін під штукатурку і шпалери. Зробили нові експозиційні стенди, а також зовнішню сходи .

На відкритті оновленої вежі зробили невелике шоу На відкритті оновленої вежі зробили невелике шоу   Так тепер виглядає приміщення з експозицією на другому поверсі   Через скло в підлозі можна побачити старовинний бак для води Так тепер виглядає приміщення з експозицією на другому поверсі Через скло в підлозі можна побачити старовинний бак для води. А за часів Радянського Союзу, коли вежа була житлової, там зберігали продукти Працівники музеїв зібрали велику кількість рідкісних фотографій, зроблених в ті роки, коли вежа була двоквартирних будинком ... і в роки реконструкції Історичного скверу, коли були знесені заводські цехи Через цей люк можна помацати бак водонапірної башти Одягнувши навушники, ви почуєте інформацію про тих, хто жив у вежі

Водонапірна вежа на Дамбі є пам'ятником федерального значення. Вона була побудована в кінці XIX століття для обслуговування залізничних майстерень, які працювали на місці колишнього Єкатеринбурзького монетного двору і механічної фабрики. Вежа була потрібна для заправки водою паровозних котлів. Також з її допомогою подавали воду до механізмів залізничних майстерень.

Сьогоднішній день став офіційним відкриттям оновленої вежі. З 14 листопада музейні експозиції будуть працювати в штатному режимі з 10:30 до 18:30 (понеділок, вівторок - вихідні).

Текст: Роман Мар'яненка
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU