Зозулині черевички: зимостійкі види

1. Венерин черевички: фото
  2. Зозулині черевички: перспективні види

Чи можна назвати зозулині черевички красивим в класичному розумінні цього слова - як троянду, лілію, анемону з їх досконалими квітками? Мабуть ні. Але при всьому цьому багато черевички надзвичайно цікаві і привабливі. І абсолютно зимостійкі!

Зозулині черевички: російські види

Черевичок справжній (Cypripedium calceolus). ця орхідея зустрічається в середній смузі частіше за інших. Стебло (до 40 см) несе 1, рідко 2 витончених середнього розміру квітки з жовтою губою і довгими, закрученими в спіраль темно-коричневими бічними пелюстками і вітрилом. У природі зустрічаються варіації цього черевичка : Як в забарвленні бічних пелюсток і вітрила (відтінки коричневого), так і губи (червоно-коричневий крап, підводка, мазки). Рідкісні форми з кремово-білою губою або однотонні.

Вкрай рідкісний в культурі споріднений йому черевичок шансійскій (Cypripedium shanxiense). Він відрізняється меншими розмірами, червонувато-коричневого кольору квітки і 2-3 квітками на квітконосі. Обидва види приурочені до виходу вапнякових порід. У місцях спільного зростання зустрічається їх гібрид - черевичок мелкогубий (Cypripedium x microsaccos).

Черевичок великоквіткова (Cypripedium macranthos) - потужна рослина (30-35 см) з широким листям і великим одиночним квіткою з широкими губою і бічними пелюстками. Забарвлення квітки в рожево-малиновою гамі, частіше рівна. Зустрічаються рослини з смугастими бічними пелюстками і вітрилом дещо іншого відтінку, ніж губа. Дуже гарні, але рідкісні альбіносних форми. Утворює великі куртини.

Утворює великі куртини

Черевичок роздутий (Cypripedium х ventricosum) - один з найбільш стійких в культурі, природний гібрид черевичка сьогодення і черевичка крупноцветковой. Середнього розміру одиночний квітка за формою ближче до черевички справжньому, але бічні пелюстки ширші і менше скручені. Забарвлення квітки рівна, від густо-малиновою до світло-рожевого. Зрідка зустрічаються екземпляри з губою одного кольору і вітрилом і бічними пелюстками іншого і кремово-білі форми. Вкрай рідко зустрічається гібрид черевичка крупноцветковой з черевичком шансійскім - черевичок Катерини (Cypripedium x catherinae).

Черевичок плямистий (Cypripedium guttatum) - мініатюрний вид (15-25 см) зі злегка опушеними листям і маленьким білим з великим нерівномірним рожево-пурпуровим крапом квіткою. Губа майже кругла. Парус може бути як плямистим, так і чисто-білим.

Парус може бути як плямистим, так і чисто-білим

Черевичок Ятабе (Cypripedium yatabeanum) - ще одна мініатюра, але з вузькою губою і короткими бічними пелюстками. Забарвлення квітки зеленувато-жовтувата, з коричневим великим розмитим крапом. У природі зустрічаються популяції з квітками рожевою забарвлення.

У природі зустрічаються популяції з квітками рожевою забарвлення

На перетині ареалів черевичка плямистого і черевичка Ятабе зустрічається черевичок аляскинський (Cypripedium x alaskanum) - їх природний гібрид, формою квітки повторює черевичок Ятабе, а забарвленням ближче до черевички плямистого.

Зозулині черевички: китайські гірські види

Черевичок тибетський (Cypripedium tibeticum) - кремезна (25-30 см) орхідея зі злегка опушеними листям і великим одиночним квіткою з фіолетово-шоколадною широкої губою і смугастими бічними пелюстками оцвітини і вітрилом.

Черевичок жовтий (Cypripedium flavum) - високе (до 50 см) рослина з великими поодинокими квітками і опушеними стеблом і листям. Бічні листочки оцвітини короткі і тупі. Забарвлення квітки варіює від блідо-жовтого до насичено-лимонної, іноді з червонуватим відтінком і / або червоно-коричневим крапом на губі.

Черевичок Генрі (Cypripedium henryi). Суцвіття з двох-трьох зеленувато-жовтих квіток з жовтою губою, знизу поміченої пурпуровими жилками. Бічні пелюстки звисають, але не закручені.

Зозулині черевички: північноамериканський вид

Черевичок королеви (Cypripedium reginae) - рослий (до 60 см) вид з сільноопушенние стеблом і листям і досить великим одиночним (рідше 2-3) квіткою. Парус і бічні пелюстки білі, забарвлення губи варіює від білої з рідкісними рожево-малиновими плямами до густо-рожевою. Один з найбільш поздноцветущих.

Один з найбільш поздноцветущих

Венерин черевички: фото

Зозулині черевички: посадка і вирощування

Зозулині черевички: перспективні види