Нова будівля Державного художнього музею відкриється в Барнаулі до 2015 року

27 січня 2013 р 13:32

Про це повідомила начальник крайового управління по культурі та архівної справи Олена Безрукова.

Нагадаємо, в січні 2012 року влада Алтайського краю прийняли рішення про реставрацію Державного художнього музею . Але експертиза показала, що будинок, побудований в 1930 році і згодом добудоване, навіть після реставрації не витримає запланованих на нього навантажень, повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс».

«На той момент, коли планувалася реконструкція, ми виходили з того, що всі несучі конструкції залишаться на місці. Однак після того, як з фасадів був знятий шар штукатурки, з'ясувалося, що всі стіни повністю зроблені не з цегли, а з шлакоблоків », - сказала Олена Безрукова.

Так було прийнято рішення про будівництво нової будівлі музею. До 2015 року на місці Державного художнього музею все побачать той же будинок, до зовнішнього вигляду якого всі давно звикли. Проте фасад оновиться: в обробці будівлі планується використовувати коливанських камінь. Крім того, фахівці Художнього музею запропонували каменерізними заводу виготовити історичні вироби Коливанського камнерезного заводу для оформлення одного із залів музею. Загальна площа нової будівлі Художнього музею збільшиться в три рази - до 6 тис. Кв. метрів, з яких 1,5 тис. займуть виставкові зали і 1 тис. - фондосховище. Вартість робіт оцінюється в 200 млн рублів.

В даний час в фондах музею зберігається понад 13 тис. Експонатів - пам'ятників мистецтва Росії, Сибіру і Алтаю XVI-XX століть.

Довідка: Державний художній музей Алтайського краю був відкритий в Барнаулі 6 лютого 1959 року. Основу першої експозиції музею поклали роботи з унікальної колекції відомого вченого-винахідника, начальника Коливано-Воскресенських заводів на Алтаї Петра Фролова.

27 січня 2013 р 13:32   Про це повідомила начальник   крайового управління по культурі та архівної справи   Олена Безрукова