Король Матіуш Перший скачати fb2, epub, rtf, txt, читати онлайн

2. Цитати з книги «Король Матіуш Перший» Януш Корчак
  3. Завантажити безкоштовно книгу «Король Матіуш Перший» Януш Корчак

Король Матіуш Перший Януш Корчак

Назва: Король Матіуш Перший   Автор: Януш Корчак   Рік: 1923   Жанр: Зарубіжні дитячі книги, Повісті, Казки Назва: Король Матіуш Перший
Автор: Януш Корчак
Рік: 1923
Жанр: Зарубіжні дитячі книги, Повісті, Казки

Читати онлайн

Скачати книгу

Цитати з книги
br>

Про книгу «Король Матіуш Перший» Януш Корчак

Повість «Король Матіуш Перший» - це досить символічне твір про спробу змінити світ на краще і створити ідеальні умови для всіх. Це мрія практично кожної дитини, що вперше зіштовхнувся з сумною реальністю цього світу, яка зароджує в ньому прагнення здобути повну перемогу над злом.

Повість написав польський письменник Януш Корчак, відомий своєю видатною новаторською педагогічною діяльністю і величезним внеском у виховання і підтримку дітей-сиріт. Януш Корчак вельми успішно займався лікарською практикою і був громадським діячем.

Твір «Король Матіуш Перший» оповідає читачеві про хлопчика Матіуш, якому волею долі довелося зайняти королівський трон в дуже ранньому віці. Ставши королем, Матиуш Перший в силу свого віку не усвідомлював того, що насправді від його імені королівством управляють королівські чиновники і вершать за його спиною свої нечесні справи. Згодом нечесна гра чиновників спровокувала війну з іншими державами, що знаходяться по сусідству з королівством Матіуша.

Юний король проявив себе несподівано сміливо і рішуче, відправившись на війну інкогніто, під вигаданим ім'ям. Він, як і інші, брав участь у битві з противником. Остаточну перемогу у війні вдалося здобути завдяки тому, що воїни дізналися про що знаходиться і що бореться поруч з ними самому королі Матіуш I. Однак наївна політика юного короля призводить до чергової війни, в якій його королівство зазнає поразки, а сам король змушений відправитися у вигнання Несподіваний поворот подій повісті «Король Матіуш Перший» очікує читача після повернення короля із заслання. Завершення цього оповідання наводить на численні філософські роздуми про сенс і можливості боротьби добра зі злом.

Перший фільм за мотивами твору «Король Матіуш Перший» був знятий в Польщі в 1957 році. Трохи пізніше було поставлено також кілька вистав на сценах Одеського і Московського театрів радянськими театральними діячами, а в 1988 році завдяки композитору Льву Конов за цим твором була зроблена постановка мюзиклу для дітей. У тому ж році був знятий ляльковий мультфільм про самого письменника і про його творі.

Також автором було написано продовження цієї повісті під назвою «Король Матіуш на безлюдному острові».

Януш Корчак отримував початкову освіту в російській гімназії, де вивчав кілька мов, потім закінчив Варшавський медичний університет. Як лікаря брав участь у кількох війнах.

Більшу частину свого життя цей великий педагог, лікар і письменник присвятив допомозі і вихованню дітей-сиріт. Він по-справжньому любив дітей і ніколи не кидав їх. Навіть в останню путь, коли дітям була уготована газова камера, він відправився разом з ними.

Свої твори письменник почав друкувати у вісімнадцятирічному віці. В їх число входять як художні твори, так і багато інших книг по вихованню дітей: «Як любити дитину» і «Право дитини на повагу». Художні твори письменника включають в себе такі, як «Банкрутство маленького Джека», «Дитя вітальні», «Моськи, Іоські і срулила», «Літо в Міхалувке» та інші.

На нашому сайті про книгах lifeinbooks.net ви можете скачати безкоштовно без реєстрації або читати онлайн книгу «Король Матіуш Перший» Януш Корчак в форматах epub, fb2, txt, rtf, pdf для iPad, iPhone, Android і Kindle. Книга подарує вам масу приємних моментів і справжнє задоволення від читання. Купити повну версію ви можете у нашого партнера. Також, у нас ви знайдете останні новини з літературного світу, дізнаєтеся біографію улюблених авторів. Для початківців письменників є окремий розділ з корисними порадами та рекомендаціями, цікавими статтями, завдяки яким ви самі зможете спробувати свої сили в літературну майстерність.

Цитати з книги «Король Матіуш Перший» Януш Корчак

Навіщо самому ламати голову, коли є книги? Вони дадуть відповідь на будь-яке питання, замінять сотню вчителів.

Я сьогодні думав, що вода може бути водою, але якщо її нагріти, вона стає парою, а якщо охолодити - льодом. І невідомо, чим вона є насправді: паром, водою або льодом.
Може бути, так і з людиною, він теж буває різним.

З книгами справа йде не так просто, як я думав. Чим більше читаєш, тим більше виникає питань. А книга готових відповідей не підносить. Треба самому в усьому розібратися, обдумати, зрозуміти.

- Війна спить, - пошепки повторює Аля і, приклавши до вуст пальчик, робить перелякане обличчя і вже не плаче. - Т-та-та-іше, війна спить, м'ячик спить, лялька спить.

Фотографія її зовсім вицвіла, але це навіть краще. Раз мами немає в живих, фотографія повинна бути блідою.

Було б добре, якби кожен мав самотню вежу в гущавині лісу.

Маленькі діти, напевно, тому часто плачуть, що не розуміють.

Виховувати волю значить робити те, чого не хочеш.

Завантажити безкоштовно книгу «Король Матіуш Перший» Януш Корчак

У форматі fb2: завантажити