"Квітка" Рінальді був прихований під численними шарами фарби

У передмісті Петербурга при обстеженні Китайського палацу в державному музеї-заповіднику "Оранієнбаум" реставраторів порадувала дивовижна знахідка. У передмісті Петербурга при обстеженні Китайського палацу в державному музеї-заповіднику Оранієнбаум реставраторів порадувала дивовижна знахідка

"Квітка" Рінальді був прихований під численними шарами фарби

"При реставрації ліпного декору фасаду і сталевих кованих огорож балконів і терас Китайського палацу був виявлений справжній елемент часів Рінальді", - повідомляє прес-служба Федерального державного управління "Північно-Західна дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації". При демонтажі огорож разом з іншими ланками відомої огорожі Китайського палацу в майстерні був доставлений "квітка", прихований під численними шарами чорної фарби.

Фахівці провели спектральний аналіз кожного шару фарби, вироблена технологія розчищення всіх елементів огорожі, після чого майстри очистили візерунки до металу. Як відзначили в прес-службі, фахівці були шоковані, побачивши елемент справжньої огорожі, такою, якою її задумував сам Антоніо Рінальді. "Hаходка була тим більш дивною, що багато пізніші, навіть відновлені після Великої Вітчизняної війни, елементи не збереглися", - підкреслили в управлінні, додавши, що після реставрації квітка Рінальді повернеться на своє історичне місце.

Згідно з архівами, решітка Рінальді налічувала понад 3,5 тисячі деталей, але в даний час фахівці мають у своєму розпорядженні тільки трохи більше 270, а решта вважаються втраченими. Hедостающіе деталі будуть відтворені за старовинними фотографіями і кресленнями кращими ковалями Петербурга, які вручну викують кожна пелюстка і квітка огорож, розповідає " Інтерфакс ".

Китайський палац замислювався як центр "Власної дачі", літньої розважальної резиденції імператриці Катерини II і був побудований в 1762-1769 роках. На думку архітектора, прикрашати такий палац могла усього світу, що повторює пейзаж місця. В кінці XVIII століття навколо палацу були посаджені ліани. Цікаво відзначити, що спроби пересадити ліани в інше місце не увінчалися успіхом. Примхливі рослини не прижилися навіть в Ботанічному саду Петербурга, але до сих пір ростуть близько Китайського палацу. Саме тому складний - рослинний і витіюватий - візерунок прикрасив решітки терас і балкона "власної дачі" імператриці.