Воронезький державний театр опери і балету

Воронезький державний театр опери і балету пройшов великий і славний шлях становлення Воронезький державний театр опери і балету пройшов великий і славний шлях становлення. У вересні 1931 року в Воронежі почав працювати театр музичної комедії, організований на базі колективу співдружності професійних артистів, яким керував талановитий організатор, режисер і актор Лазар Аркадійович Лазарєв. Рішення про реорганізацію театру музичної комедії в Музичний театр було прийнято в 1960 році. Першим спектаклем, що ознаменував народження нового театру на воронезької землі, стала опера П.Чайковського «Євгеній Онєгін», поставлена ​​першим головним диригентом театру В.Тімофеевим. Прем'єра відбулася 25 лютого 1961 року. Цю дату прийнято вважати днем ​​народження театру. Виставою «Лебедине озеро» П.Чайковського розпочала свій шлях у велике мистецтво балетна трупа, яку очолювала талановитий балетмейстер Т.Рамонова.

За роки існування Воронезького театру опери і балету на його сцені було поставлено понад 250 вистав, в тому числі весь популярний класичний оперний і балетний репертуар. Творчість воронезького театру добре відомо в Росії і за кордоном. Колектив виїжджає з гастролями, бере участь у всеросійських і міжнародних фестивалях і конкурсах. У наші дні при формуванні репертуару воронезький театр прагне до органічного поєднання класичних традицій з сучасними тенденціями музичного та театрального мистецтва. Глядачі мають можливість бачити постановки різних жанрів і напрямків - справжні перлини світового оперного та балетного мистецтва, сучасні постановки, оперети, мюзикли, музичні казки для дітей.

За останні роки в театрі опери та балету сформувалася сильна працездатна трупа. Її очолює художній керівник Дмитро Петрович Морозов - музикант яскравого самобутнього таланту, постійно розвиває багато граней своєї творчості.

Оперна трупа зібрала випускників різних вокальних шкіл зі всієї країни. Вона збалансована за складом голосів. Артисти чудово володіють різними техніками класичних і сучасних постановок, поєднують в собі вміння працювати в різних жанрах: опера, оперета, мюзикл.

У воронезькому театрі склалася своя балетна школа. Воронезький балет давно став справжнім брендом, заслужив світове визнання. Починаючи з 1965 року, воронезький театр запрошував до балетної трупи кращих випускників місцевого хореографічного училища, багато з яких стали гордістю російської сцени. В наші дні тут збереглися і успішно розвиваються кращі традиції класичного і сучасного російського балету. Прем'єр балету, лауреат міжнародного конкурсу Олександр Литягина очолює балетну трупу, будучи танцюючим головним балетмейстером.

Колектив симфонічного оркестру під керівництвом головного диригента - заслуженого діяча мистецтв РФ, професора Юрія Анісічкіна виконує твори різних епох і стилів - від класики до сучасності.

Хор воронезького театру під керівництвом головного хормейстера - заслуженого діяча мистецтв Воронезької області, лауреата міжнародних конкурсів Володимира Кушнікова і хормейстера Ольги Щербань є одним з кращих в Росії. Колектив бере участь у більшості театральних постановок. Відповідно до сучасних тенденцій артисти, крім вокальної, мають пластичну і акторську підготовку.

Адреса: пл. Леніна, 7, Воронеж, Воронежская обл., 394018
Телефон: +7 (473) 255-39-27