Влада вдвічі урізали бюджет Пермського театру опери та балету

© Пермський академічний театр опери та балету ім. П.І. Чайковського

Міністерство культури Пермського краю збирається вдвічі урізати фінансування і репертуар Пермського театру опери та балету імені П.І. Чайковського.

Як повідомляє Пермська інтернет-газета «Новий компаньйон» 3 вересня виконавчого директора Пермського театру опери та балету Галину Полушкіну терміново викликали до міністра культури Пермського краю Ігорю Гладнева, який поінформували її про те, що фінансування театру з бюджету Пермського краю зменшується в два рази, відповідно до чого скорочується і державне завдання театру.

Крім того, театр буде зобов'язаний узгоджувати з міністерством репертуар і навіть імена виконавців і авторів творів.

2 вересня крайової Мінкульт провів зустріч директорів галузевих установ. Міністр Ігор Гладнєв повідомив їм, що бюджет сфери культури на 2015 рік, ймовірно, доведеться скоротити. Від скорочення постраждають фестивальні бренди і установи культури, зокрема, міжнародний кінофестиваль «Флаертіана», фінансування якого може бути обмежено в два рази.

Увечері 4 вересня Пермський театр опери і балету отримав з міністерства нові умови роботи в письмовому вигляді. Згідно з цим документом, державне завдання скорочується до постановки однієї опери, одного балету і одного дитячого спектаклю в рік, обмовляється відсоток російських і зарубіжних авторів в репертуарі і деякі інші параметри.

Фінансування постановок театру з бюджету краю скорочується до 38 млн рублів за 2015 рік (у 2014 році - 74 млн рублів). Крім того, обмовляється, що 50% симфонічних концертів повинен виконувати оркестр під керуванням головного диригента Валерія Платонова.

Керівництво театру відповіло міністерству, що на ці умови не погоджується і готовий до діалогу. Всі ці події відбувалися за відсутності художнього керівника Теодора Курентзіса, який прибув до Пермі сьогодні, 5 вересня.