В Україну з гастролями приїжджає знаменитий ансамбль народного танцю імені Ігоря Моїсеєва

«Саме життя Ігоря Моїсеєва довжиною в 101 рік така ж яскрава, як і ті історії, які він умів розповісти мовою хореографії»

Афіші «Балет Ігоря Моїсеєва» частіше можна побачити в Парижі, Мілані, Відні, ніж в Москві. Державному академічному ансамблю народного танцю імені Ігоря Моїсеєва аплодує весь світ. Колектив занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найбільш гастролює в світі. Це єдиний народний ансамбль, який виступав на сцені паризької «Гранд Опера» і міланського театру «Ла Скала». І ось знаменитий колектив їде з гастролями в Україну. І починає їх грандіозним шоу в Палаці «Україна» 23 і 24 листопада.

У репертуарі Театру народного танцю близько трьохсот оригінальних творів - російська «Полянка», білоруський «Крижачок», український «Гопак», осетинський «Сімд», грецький «Сіртакі», грузинський танець-дует «Лекур» У репертуарі Театру народного танцю близько трьохсот оригінальних творів - російська «Полянка», білоруський «Крижачок», український «Гопак», осетинський «Сімд», грецький «Сіртакі», грузинський танець-дует «Лекур». Танці народів світу - це візитна картка колективу.

Народився ансамбль в 1937 році. Молодий хореограф Великого театру Ігор Моїсеєв із сотні танцюристів відібрав для своєї трупи тридцять п'ять артистів, велика частина з яких були любителями. З тих пір концертна діяльність колективу жодного разу не переривалася, навіть в роки Великої Вітчизняної війни. Сьогодні в ансамблі

85 професійних танцівників-акторів. Концерти проходять у супроводі симфонічного оркестру з залученням виконавців на національних народних інструментах. Надзвичайної краси костюми - частина історії ансамблю.

- Перед тим як додати в репертуар танець якоїсь країни, докладно вивчаються культурні традиції цієї держави, її народу, костюми, мова, - зазначає директор ансамблю Олена Щербакова. - Саме життя Ігоря Моїсеєва довжиною в 101 рік так само легендарна і яскрава, як і ті історії, які він умів розповісти мовою хореографії в своїх танцях.

До речі, Ігор Моїсеєв двічі удостоювався американської премії «Оскар» в області танцю. Син дрібнопомісного дворянина і модистки народився в Києві, дитинство провів в Парижі, юність - в Москві, де і був зарахований до трупи Большого театру. Уже в 24 роки він став балетмейстером - безпрецедентний випадок в історії Большого театру. У 30-ті роки минулого століття Моїсеєв ставив фізкультурні паради на Червоній площі, спектаклі в Вірменської студії Рубена Симонова, викладав в Московському хореографічному училищі.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter