Уральська консерваторія імені Мусоргського відзначає 80-річчя

Гала-концерт на честь ювілею консерваторії пройде в Екатеринбургском театрі опери та балету

Уральська державна консерваторія імені М Уральська державна консерваторія імені М. П. Мусоргського відзначає в цьому році 80-річчя. Єкатеринбурзький театр опери і балету присвячує настільки знаменного ювілею Гала-концерт, в якому візьмуть участь випускники консерваторії - провідні солісти опери, артисти хору і оркестру. Музичний керівник концерту - головний запрошений диригент театру Михайло Грановський, режисер-постановник - Олександр Кульга. Концерт відбудеться 27 травня.

У програмі концерту прозвучать арії та дуети з опер «Чародійка», «Іоланта», «Орлеанська діва» Чайковського, «Майська ніч» і «Садко» Римського-Корсакова, «Алеко» Рахманінова, «Семен Котко» Прокоф'єва, «Леді Макбет Мценського повіту »Шостаковича,« Чарівна флейта »Моцарта,« Фауст »Гуно,« Сомнамбула »Белліні,« Джанні Скіккі »Пуччіні,« Ріголетто »Верді,« Лакме »Деліба,« Кармен »Бізе, а також арія з ораторії« Семела »Генделя . Також прозвучать і інструментальні твори: оркестр театру виконає Урочистий коронаційний марш Чайковського, «Богатирські ворота» з «Картинок з виставки» Мусоргського - Равеля і Концерт № 23 (фінал) для ф-но з оркестром Моцарта, солістка - Світлана Смирнова, концертмейстер опери, випускниця фортепіанного відділення УГК. Катерина Смороднікова, артистка оркестру групи перших скрипок виконає інтермецо «Роздуми» з опери «Таїс» Массне.

Фінал опери «Пророк» Володимира Кобекина, який протягом багатьох років викладав на кафедрі композиції Уральської консерваторії, завершить перше відділення концерту. У 1987 році «Пророк» в постановці Олександра Тітель приніс театру Державну премію, а оперні твори композитора виконуються сьогодні в багатьох російських театрах і за кордоном.

Ще одне особливе ім'я з історії театру і консерваторії - Євген Колобов, видатний диригент, засновник театру «Нова Опера». У його авторської оркестровій обробці прозвучить романс Чайковського «Нам зірки лагідні сяяли».

Уральська консерваторія - найстаріший музичний вуз Уралу і Сибіру - була заснована в 1934 р і стала першим музичним вузом на всій території СРСР на схід від Поволжя. Вибір міста для нової консерваторії був обумовлений статусом Єкатеринбурга, з повітового міста перетвореного в столицю Великого Уралу (з 1924 р - Свердловськ), і наявністю музичного училища, відкритого в 1916 р на базі класів Імператорського російського музичного товариства. Для консерваторії було виділено одне з найкрасивіших і найбільш примітних будівель в центрі міста - пам'ятник архітектури, перший кам'яний будинок Єкатеринбурга споруди 1730-х років, реконструйований в классіцістском стилі в 1830-е за проектом архітектора М.П. Малахова. У 1967 році консерваторія набула прибудовах, завдяки чому з'явилися внутрішній дворик і Великий концертний зал - на додаток до концертного залу в історичній частині будівлі, нині Малому залі імені С.С. Прокоф'єва, який виступав тут в 1935 р

У 1939 р консерваторії було присвоєно ім'я М.П. Мусоргського, до сторіччя з дня народження великого російського композитора. У тому ж році відбувся перший випуск, і кращі випускники стали викладачами вузу.

На сьогоднішній день музичну освіту в Уральської державної консерваторії імені М.П. Мусоргського здійснюється на 16 кафедрах. Майже весь викладацький склад (близько ста фахівців - приблизно 90% від загального складу) має вчені звання професорів і доцентів, вчені ступені докторів і кандидатів наук, почесних звань народних та заслужених артистів, заслужених діячів мистецтв, заслужених працівників культури.

Випускниками консерваторії різних років є такі відомі музиканти, як співаки Б. Штоколов, Ю. Гуляєв, В. Баєва, Д. Дашіев, Е. Вознесенська, композитори Л. Лядова, Е. Родигіної, Н. Пузей, В. Біберган, Н. Морозов, диригенти П. Горбунов, В. Уткін, Е. Колобов, Є. Бражник, В. Горелик, хормейстери Г. Рогожникова, Н. Грошікова, Н. Попович, В. Завадський, піаністи С. Лідська, К. Корчинська, Г . Резніков, струнники І. Кузнєцова, Г. втрачає, В. Клішина, С. Пєшков і ін. Серед випускників УГК - В.І. Казенін, з 1990 р очолював Союз композиторів Росії. У 2012 р народні артисти Росії Казенін і Біберган стали почесними професорами УГК.

Уральська консерваторія, яка займає унікальне місце в центрі Євразії, зіграла вагому роль у становленні музичної культури як російських областей Урало-Сибірського регіону, так і ряду республік, де працювали і працюють, нерідко займаючи керівні посади, випускники УГК. Безпрецедентно було значення УГК з підготовки музикантів автономних національних республік (1944 р в консерваторії відкрилося національне відділення, на яке були прийняті студенти з Якутії, Бурятії, Башкирії), з 1950-х років ведеться навчання іноземних студентів (перш за все Монголії, пізніше - Південної Кореї, Китаю, країн Латинської Америки та ін.).

Теги: уральська консерваторія , екатеринбургский театр опери і балету ,