У столиці Чорнозем'я пройшла прем'єра балету «Руслан і Людмила» (ФОТО)

В історії російського балету це третя постановка «Руслана і Людмили». Майже два століття тому 16 грудня глядачі театру Пашкова в Москві стали свідками прем'єри. Йшов 1821 год ... Режисером вистави був Адам Глушковський, учень знаменитого європейського хореографа Шарля Дідлі. У 1992 році на сцені Кремлівського палацу з'їздів твір поставив Андрій Петров. А в 2016-му він же «переніс» свій шедевр в Воронезький театр опери і балету.

А в 2016-му він же «переніс» свій шедевр в Воронезький театр опери і балету

«Народний артист Росії Андрій Петров - творець і художній керівник театру« Кремлівський балет ». Людина з багатою творчою біографією. Більше 20 сезонів він працював на сцені першого оперного театру нашої країни і станцював в Великому понад 50 партій. Там же вперше спробував себе як хореограф, - розповідає балетний критик, кандидат мистецтвознавства Роман Володченко (Москва). - У Великому театрі «прозвучали» 4 балетних вистави Андрія Петрова - «Калина червона», «Дерев'яний принц», «Ескізи» і «Лицар сумного образу». Все це оригінальні назви, які раніше ніхто не ставив. Досвіду було досить, щоб Андрій Борисович сформував свій театр в Кремлі. «Руслан і Людмила» - його візитна картка. Перший повнометражний спектакль, де хореограф зробив велику заявку на успіх ».

За словами експерта, в цій постановці «Петров не забув про чудових композиціях в стилі Маріуса Петіпа, віддав данину радянської хореографії, в якій був дуже важливий режисерський театр, продовжив традиції Юрія Григоровича».

У «Руслані і Людмилі» зайнята практично вся трупа воронезького театру. Робота виконана величезна. Режисер, художник, диригент, балетмейстер, і, звичайно ж, артисти вклалися в досить стислі терміни, встигли до Нового року. 25 грудня постановку побачили перші глядачі. Квитки були розкуплені задовго до прем'єри, незважаючи на те, що вистава йшла двічі о 12:00 і 18:00. Почесними гостями масштабної події стали Андрій Петров (який приїхав з Москви напередодні свого дня народження, 27 грудня іменитому хореографу виповниться 71 рік) і столичні критики.

«На мій погляд, в минулі роки Воронезький театр опери і балету якийсь час перебував в летаргічному стані, - вважає Народний артист Росії, режисер Андрій Петров. - Але, коли я приступив до роботи, то побачив величезне бажання трупи віддати всі свої сили постановці «Руслан і Людмила». Проблем із взаєморозумінням не було. Всі працювали з повною віддачею. З чого я роблю висновок, що театр має великий потенціал. Просто зараз його треба підтримати, дати можливість вийти на новий рівень, домогтися чергового зльоту ».

Окрему подяку Андрій Борисович висловив головному художнику нашого театру Валерію Кочіашвілі, який відновив декорації і костюми, свого часу створені Мариною Соколової. Керував скрупульозної роботою і досяг вражаючих результатів: балет вийшов захоплюючим і дуже красивим. 9 задників, понад 100 нарядів, зшитих по складним ескізами. Велика кількість ручної обробки - вишивка, перли, лелітки, позументи ... Протягом двох з половиною годин головні герої працюють в одних і тих же костюмах, а ось артисти кордебалету постійно переодягаються. Балерини стають чарівними дівами, то відьмами, то арабськими і російськими красунями. А їх партнери по сцені - витязями, слугами Чорномора і нечистою силою.

Наступний показ вистави «Руслан і Людмила» відбудеться в театрі опери та балету 14 січня. Початок о 18:00.