У Самарі проходить фестиваль, присвячений 85-річчю театру опери та балету

З 20 травня по 1 червня в Самарському театрі опери та балету проходить фестиваль оперного мистецтва, присвячений святкуванню 85-річчя заснування З 20 травня по 1 червня в Самарському театрі опери та балету проходить фестиваль оперного мистецтва, присвячений святкуванню 85-річчя заснування. В рамках фестивалю відбудеться прем'єра опери Дмитра Шостаковича «Леді Макбет Мценського повіту», приурочена до 110-річчя композитора.

Програма фестивалю:

- 20, 21 травня, 18:30, відкриття фестивалю. Прем'єра опери Шостаковича "Леді Макбет Мценського повіту";

- 25 травня, 18:30, опера Дж. Верді "Аїда";

- 27 травня, 18:30, опера Дж. Пуччіні "Флорія Тоска";

- 29 травня, 18:30, опера Дж. Россіні "Севільський цирульник";

- 1 червня, 18:30, закриття фестивалю, гала-концерт.

Самарський академічний театр опери і балету - один з найбільших російських музичних театрів. Він відкрився 1 червня 1931 оперою М. Мусоргського «Борис Годунов». Біля витоків театру стояли видатні російські музиканти - учень Танєєва і Римського-Корсакова, диригент і композитор А.Ейхенвальд, відомий російський диригент І.Зак, режисер Великого театру І.Лапіцкій.

До початку Великої Вітчизняної війни культурна ситуація різко змінилася. У жовтні 1941 р в Куйбишев ( "запасну столицю") евакуюється Державний Великий театр СРСР. Художня ініціатива переходить до найбільшим майстрам радянської оперної та балетної сцени. За 1941-1943 рр. Великий театр показав в Куйбишеві 14 опер і балетів. На знак подяки за допомогу місцевих жителів у важкий час артисти і після війни не раз приїжджали на Волгу зі своїми новими роботами, а також з історичним репертуаром військового часу.

Подією XX століття стало виконання на сцені Куйбишевського оперного театру Сьомий ( «Ленінградської») симфонії Д.Шостаковича. Велике твір, що відображає трагічні події воєнного часу, передає всю велич подвигу радянських воїнів, було дописано композитором в грудні 1941 року в евакуації і виконано оркестром Великого театру під керівництвом С. Самосуд 5 березня 1942 року.

Сьогодні театр живе інтенсивним життям. Завершилася масштабна реконструкція, відкрилася Мала сцена, в афіші з'являються нові назви, співаки і танцюристи перемагають на престижних міжнародних і всеукраїнських конкурсах, в трупу вливаються нові сили, розширюється гастрольна географія.

/ фото opera-samara.net /