У Москві пройшов єдиний показ вистави "Лускунчик" Пермського театру опери та балету.

У головних партіях - зоряний дует - Наталя Осипова і Микита Четвериков.

У Кремлівському палаці - Петербург кінця XIX століття - саме в той час відправили "Лускунчика" в Пермському театрі, згадавши прем'єру балету 1892, яка пройшла з великим успіхом. Постановка Олексія Мірошниченка - не просто дитяча казка - вона про те, що діти виростають. Їм, як і зворушливою Марі, доведеться розлучатися з ляльками.

"Вона, действіетльно, дуже відрізняється від тих ролей і вистав, які я робила. Перш за все, прочитанням ролі. Вона більш драматична. Ця дівчинка доросліша і серйозна. І драму сприймає набагато глибше ",

- зазначила прима-балерина Наталія Осипова.

Одна з найвідоміших і найтитулованіших балерин, в минулому солістка Большого і Михайлівського театрів, зараз Наталія Осипова - прима Ковент Гарден, а з недавніх пір - головна запрошена балерина Пермського театру. Новий "Лускунчик" був готовий в рекордно короткі терміни - репетиції йшли в Пермі і Петербурзі, партнеру Наталії Микиті Четверикова доводилося не тільки долати величезні відстані. Йому потрібно було бути на висоті, заданої Осипової.

"Це колосальний досвід новий в кожній виставі. Хоч навіть і танцюєш один і той же спектакль, але кожен раз це щось нове. Вона привносить в кожну виставу свою історію. І ти проживаєш спектакль зовсім по-іншому ",

- розповів прем'єр Пермського театру опери та балету Микита Четвериков.

Цей балет про дорослішання і перше кохання. Різдвяна казка про те, що любов може оживити навіть ляльок.

"Для мене, коли я її репетирую, це досить натуральне стан, і всю палітра переживань і душевних емоцій дівочих можна виразити в цій виставі",

- пояснила Наталія Осипова.

У Москві Наталю Осипову чекали, балерина і сама каже, що зі столичною публікою не бачилася давно. Наступного разу вона приїде в травні, на святкування 200-річчя Маріуса Петіпа. А перед цим представить кілька прем'єр - в Маріїнському театрі і в Ковент-Гардені в Лондоні.

Анна Галинська, Новини культури