Солісти Маріїнки виступили на сцені Приморського театру опери та балету

Приморський театр опери і балету закриває сьогодні, 6 липня, другий сезон завершальній програмою, представленою солістами та артистами балету Маріїнського і Приморського театрів. Крім того, артисти двох театрів виступлять разом в номері "Defile", який був поставлений головним балетмейстером Приморського театру Ельдаром Алієвим, повідомляє РІА PrimaMedia. Приморський театр опери і балету закриває сьогодні, 6 липня, другий сезон завершальній програмою, представленою солістами та артистами балету Маріїнського і Приморського театрів

Сергій Уманець та Ірина Сапожникова. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

"Натхнення". Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Спільна програма двох театрів була показана публіці 5 липня, а сьогодні, 6 липня, артисти закриють цей сезон.

Ернест Латипов. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Ернест Латипов і Христина Шапран - солісти Маріїнки. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Глядачі побачать уривки з балетів "Шопеніана", "Шехеразада", "Есмеральда", хореографічні композиції "Бачення троянди", "Лебідь", "Натхнення" і останню прем'єру сезону Приморського театру - одноактний балет "Жар-птиця".

Світлана Іванова, солістка Маріїнського театру. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

За словами художнього керівника Російського оперного будинку Антона Лубченко, такі проекти важливі для молодої трупи нового театру.

- Наш театр з першого дня існування взяв курс на рівняння на колег з північної столиці. Я і багато музикантів і артистів нашого театру пройшли петербурзьку школу, навіть якщо не працювали в Маріїнському театрі. У Владивостоку неодноразово бував маестро Гергієв, була показана опера "Іоланта" у виконанні оперних солістів Маріїнки. Ми виступали на їхній сцені з нашим симфонічним концертом, в цьому році повеземо постановку "Повість про справжню людину" Сергія Прокоф'єва, - розповів Антон Лубченко.

Ми виступали на їхній сцені з нашим симфонічним концертом, в цьому році повеземо постановку Повість про справжню людину Сергія Прокоф'єва, - розповів Антон Лубченко

Лебідь - Христина Шапран. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

Виконуючий обов'язки завідувача балетною трупою Маріїнського театру Юрій Фатєєв також прокоментував спільну роботу двох труп.

- "Все вийшло дуже гідно. Трупа Приморського театру молода і перспективна. Можливості у театру величезні, прекрасна сцена, прекрасні приміщення для репетицій, чудовий, шикарний зал для глядачів. Мені здається, що Владивосток отримав хороший подарунок у вигляді такого театру. Для міста театр повинен стати найбільшим центром культури. Думаю, що перспективи спільної роботи - найплідніші: у Приморського театру є можливості, їх потрібно наповнити змістом. Маріїнський театр, як інститут з 300-річною історією, може помоч ь становленню молодого колективу, - зазначив Юрій Фатєєв.

Маріїнський театр, як інститут з 300-річною історією, може помоч  ь становленню молодого колективу, - зазначив Юрій Фатєєв

Репетиція уривка. Автор фото: Юлія Нікітіна, РІА PrimaMedia

У цьому сезоні Приморський театр опери і балету радував публіку оперними прем'єрами - "Казка про царя Салтана", "Тоска", "Повість про справжню людину", "Мазепа", балетними прем'єрами - "Лускунчик", "Корсар", "Жар-птиця ".

Музиканти відіграли п'ять фестивалів для приморський глядачів - "Приморський ключ", "Хоровий міст: Москва-Владивосток", "15 симфоній Шостаковича", "На сторожі миру", "Чайковський-175".

На сцені тетра виступили десятки гостей - Валерій Гергієв, Денис Мацуєв, Сергій Лейферкус, Катерина Мечетін, Юрій Богданов, Володимир Байков, Михайло Казаков, Володимир Галузін, Ко Сон Хен, Юрій Башмет, Олексій Володін, Андрій Попов, Місон О, Менло Хуан, Тан Ліхуа, Володимир Мороз, Марія Баянкіна, Заурбек Гугкаєв, солісти центру оперного співу Галини Вишневської, стипендіати фонду "Нові імена", симфонічний оркестр Маріїнського театру, солісти оперної трупи Маріїнського театру, солісти балетної трупи Маріїнського театру.

Артисти і музиканти виїжджали в цьому сезоні на гастролі в Москву, Санкт-Петербург, Улан-Уде і Лінц.

ПОСИЛАННЯ З ТЕМИ:

Театр опери та балету завершує сезон програмою "Маріїнський & Приморський балет"

Новим директором оперної трупи Приморського Тоїба стане солістка Маріїнки Лариса Дядькова

Сучасна версія опери "Мазепа" з успіхом пройшла в Приморському театрі опери та балету

6.07.2015