Ромео і Джульєтта | балет Ростов-на-Дону 2019 купити квитки Музичний театр

опис

У сезоні 2019 року в державному музичному театрі Ростова-на-Дону дають балет за однойменним твором У. Шекспіра "Ромео і Джульєтта" в постановці Ростовського державного театру опери та балету.

Сюжет безсмертної трагедії Вільяма Шекспіра хвилювало багатьох композиторів. Чотирнадцять опер і симфонічні партитури по-різному трактують образи, створені геніальним англійським драматургом. Великі художники - Гуно, Белліні, Берліоз, Чайковський - доторкнулися до історії про Ромео і Джульєтту. Однак справжній класичний балет на цю зворушливу історію зміг зробити тільки Прокоф'єв Сергій Сергійович. Він був першим композитором хто переніс класику англійської літератури на балетну сцену написавши один з кращих балетів ХХ століття.

Прем'єра балету "Ромео і Джульєтта" відбулася у 1938 році в місті Брно і з тих пір починається його блискуча сценічна історія. У 1940 році пройшла прем'єра балету в Кіровському театрі, а після війни, в 1946 році, з тієї ж хореографією Леоніда Лавровського «Ромео» тріумфально йшов у Великому театрі.

Висока трагедійність і чистота поетично піднесеного почуття, вираженого в дивно конкретних, майже зримих музичних образах вистави, визначили його хід-парад на кращих світових театральних сценах. Прокоф'єва не приваблювала можливість стилізації епохи. Однак в його творі живе могутній дух Відродження, характерний для шекспірівської трагедії, на яку композитор глянув очима сучасного художника. Прокоф'єв створив свій музичний образ Італії: в музиці балету немає фольклорних інтонацій, все головні теми належать до числа щасливих знахідок, що вражають навіть в щедрому прокоф'євську творчості.

Балет «Ромео і Джульєтта» - етапний твір в історії російської і світової хореографії. У захоплюючій зміні захоплюючих вуличних танців і трепетних любовних сцен, в чергуванні експресивної емоційності і проникливий ліризм втілена саме життя у всьому багатстві її рухів, зіткнень і пристрастей.

УВАГА!!!

• У програмі заходу можливі зміни.
• Якщо ви помітили неточність або помилку - просимо повідомити нам на електронну адресу [email protected] .