Прем'єра балету "Корсар" пройде 7-8 жовтня у Великому театрі Білорусі

Прем'єра балету "Корсар" Адольфа Адана відбудеться 7-8 жовтня на сцені Національного академічного Великого театру опери і балету Білорусі, повідомили в театрі.

Прем'єра балету Корсар Адольфа Адана відбудеться 7-8 жовтня на сцені Національного академічного Великого театру опери і балету Білорусі, повідомили в театрі

Ставить вже не першу версію цієї вистави в білоруському Великому балетмейстер з Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі В'ячеслав Хомяков. Сьогодні в російській школі балету існують редакції балету "Корсар" Костянтина Сергєєва - більш архаїчна, але найбільш близька до оригіналу - версії Маріуса Петіпа, і редакція Петра Гусєва, більш динамічна, сучасна, але з меншою кількістю танців. У мінській редакції балету буде представлений синтез двох версій. У виставі можна буде побачити і авторську хореографію В'ячеслава Хомякова в стилістиці цього балету, і Маріуса Петіпа. Як зазначає балетмейстер-постановник, "зрозуміло, що я ні в якій мірі не вважаю себе рівним цьому генію танцю, але спроба підготувати і поставити варіації, адажіо в стилі майстра зроблена". Наскільки це вийшло вдало, покаже сам спектакль.

Диригент-постановник нового балету Великого театру - заслужений діяч мистецтв Білорусі, володар медалі Франциска Скорини Микола Колядко. Художник-постановник - народний художник Росії, лауреат Державної премії Білорусі В'ячеслав Окунєв.

Балет "Корсар" Адольфа Адана вперше був показаний в 1856 році в театрі Паризької опери - з тих пір він зберігається в репертуарі багатьох театрів світу і нарівні з іншим знаменитим шедевром композитора - балетом "Жизель" входить до золотого фонду світового балетного репертуару. Лібрето балету "Корсар" створено Жюлем Анрі Вернуа де Сен-Жоржем і Жозефом Мазілу за мотивами поеми Джорджа Гордона Байрона. Однак лібрето відрізнялося від поетичного оригіналу - це, скоріше, версія подій, які відбувалися до початку історії, викладеної в поемі Байрона. Заплутаний сюжет з пригодами, заколотами, поєдинками, викраденнями і пагонами, розвертався на тлі морських просторів, в штовханині східного базару і в султанському гаремі. У 1858 році "Корсар" був перенесений до Петербурга: у Великому (Кам'яному) театрі свою редакцію показав французький балетмейстер Жюль Перро. У ролі Конрада виступив Маріус Петіпа, і на наступне десятиліття це роль стала його коронній. У цьому ж спектаклі Петіпа виступив і як балетмейстер, склавши дует Pas d`esclave на спеціально написану музику принца Ольденбургского. Артист вже давно пробував себе як балетмейстер і в 1863 році в Маріїнському театрі здійснив самостійну постановку балету "Корсар".

БЕЛТА