Прем'єра балету «Петрушка» в Маріїнському театрі - до 135-річчя Ігоря Стравінського

Олександр Бенуа, ескіз костюма Петрушки для балету Стравінського «Петрушка», 1911 рік

18 листопада 2017 о 19:00 на сцені Маріїнського-2 буде представлена ​​перша балетна прем'єра сезону 2017/18 - «Петрушка» в хореографії Володимира Варнави.

Вистава приурочений до святкування 135-річчя від дня народження Ігоря Стравінського.

Партії готують: Олександр Сергєєв, Володимир Шкляров (Петрушка), Ярослав Байбордін, Давид залі, Василь Ткаченко (Смерть Петрушки), Тетяна Ткаченко, Злата Ялинич (Дива), Роман Бєляков, Євген Дерябін, Юрій Смекалов (Силач).

«Перш ніж приступити до« Весну священну », над якою треба було довго і багато працювати, мені захотілося розважитися твором оркестрової речі, де рояль грав би переважну роль. <...>

Коли я складав цю музику, перед очима у мене був образ іграшкового танцюриста, раптово зірвався з ланцюга, який своїми каскадами диявольських арпеджіо виводить з терпіння оркестр, в свою чергу відповідає йому загрозливими фанфарами »

- згадував Ігор Стравінський про роботу над балетом, який з'явився на світ завдяки ініціативі композитора.

До реалізації задуму був підключений Олександр Бенуа - він мав написати лібретто і оформити майбутній балет. І лише коли партитура була закінчена Михайло Фокін приступив до створення хореографії по вже готовому сценарієм.

Світова прем'єра «Петрушки» відбулася в Парижі в «Російському балеті Сергія Дягілєва» 13 june 1911 року.

До Росії балет потрапив через майже 10 років (в 1920 році), коли Леонід Леонтьєв і Олександр Бенуа відновили спектакль «по Фокіну». Пізніше до цієї яскравої твору зверталися такі хореографи, як Моріс Бежар, Джон Ноймайер, Олег Виноградов.

За нове прочитання балету Ігоря Стравінського взявся один з найбільш затребуваних молодих російських хореографів - Володимир Варнава.

Вперше він представив «Петрушку» на закритті дягилевських фестивалю в Пермі в 2017 році. Він розповів про постановку:

«Я дуже люблю« Петрушку »Фокіна. На мій погляд, це геніальний балет. Для мене було важливо зберегти нитку створеного в 1911 році вистави, але при цьому не повторюватися: запозичувати якісь речі, але переосмислювати їх щодо сьогоднішнього дня, знаходити культурні коди, протягувати ниточки до сучасних глядачам ».

Разом з хореографом над «Петрушкою» XXI століття працює команда, яка відповідала за балет «Ярославна», що став подією попереднього театрального сезону: художник-постановник Галя Солодовникова, художник по світлу Ігор Фомін; лібретист Костянтин Федоров.

Вечір прем'єри буде доповнений ще одним знаковим для Ігоря Стравінського балетом - «жар-птицею» в постановці Михайла Фокіна.

У головних партіях: Катерина Кондаурова (Жар-птиця), Роман Беляков (Іван-Царевич), Ольга Бєлік (Царівна-Ненаглядна краса), Володимир Пономарьов (Кащей Безсмертний). За диригентським пультом - Олексій Репников.

Прем'єрні покази балету «Петрушка» також пройдуть 19 листопада (12:00) і 3 січня (12:00 і 17:00).

Прес-служба Маріїнського театру