Московський обласний державний театр «Русский балет» відкриває новий 36-й театральний сезон в Підмосков'ї

30 серпня 2017 року Красногорську під девізом «Вічно молода класика» стартує театральний сезон театру «Російський балет». Глядачі зустрінуться з шедевром класичної спадщини, вершиною спільної творчості великого російського композитора П.І. Чайковського та легендарного російського балетмейстера Маріуса Петіпа - балетом «Спляча красуня».

В урочистому відкритті творчого сезону візьме участь художній керівник театру «Російський балет» народний артист СРСР В'ячеслав Гордєєв, а в знаменитому Вальсі квітів братимуть участь вихованці Красногорського хореографічного училища.

«У Красногорську прекрасна, зручна для великого балету сцена, та й з адміністрацією міста у нас давні і добрі відносини, - коментує вибір майданчика В.М. Гордєєв - Нас тут завжди чекають і прекрасно приймають. Крім того, ми пов'язані багаторічним співробітництвом з Красногорськім хореографічним училищем.

Його вихованці часто беруть участь в спектаклях «Російського балету». Ми із задоволенням проводимо майстер-класи для педагогічного складу і учнів Красногорського коледжу мистецтв, балетної школи, а талановиті випускники приходять працювати до нас в трупу і успішно вливаються в акторський колектив », - додає маестро.

Цей рік для балетного світу особливий. 2018 рік у Росії буде присвячений балету та пам'яті великого балетмейстера Маріуса Петіпа. У квітні 2018 року минає 200 років від дня народження цього геніального «француза російського», який віддав понад 50 років служінню російської Терпсихора. Святкування ювілею видатного балетмейстера на федеральному рівні оголошено указом президента Росії В.В. Путіна.

Ім'я Маріуса Петіпа не раз з особливою повагою буде виголошено в цьому сезоні. Театр «Русский балет» в його честь представить прем'єру, блискучого балету «Дон Кіхот» у новій хореографічної редакції В'ячеслава Гордєєва.

Ще одна знаменна дата, пов'язана з ювілеєм засновника і беззмінного художнього керівника театру «Російський балет» народного артиста СРСР В'ячеслава Гордєєва, знайде відображення в новому сезоні театру. Цілий ряд ювілейних заходів, творчих вечорів, присвячених творчості В.М. Гордєєва будуть проведені в Москві і в Московській області.

«Русский балет» продовжить свої активні виступи в малих і віддалених містах Підмосков'я, значно розширивши репертуар виїзних вистав. Глядачі побачать полюбилися їм перлини класики, постановки сучасних хореографів, в тому числі цікаві роботи студентів балетмейстерського факультету Російської академії театрального мистецтва ГІТІС, де кафедру хореографії в даний час очолює В.М. Гордєєв.

Вперше постановка Гордєєва «Останнє танго», що має величезний успіх на сцені МГТ, буде виконана на сценічних майданчиках Московської області. Глядачі також побачать відновлений шедевр епохи бароко - одноактний балет-фантазію на музику Генрі Перселла «Павана Мавра».

Помітною подією в культурному житті області обіцяє стати вечір класичного балету, спеціально підготовлений для виступу в концертному залі Музею-заповідника П.І. Чайковського в Клину. У програму вечора увійдуть фрагменти з усіх балетних творів Чайковського - «Лебедине озеро», «Лускунчик» і «Спляча красуня» у виконанні кращих артистів театру. У драматургію вечора балету увійдуть не тільки танцювальні фрагменти, об'єднані спільною режисурою, а й розповідь провідних артистів театру про російською балеті, про історію створення хореографічних шедеврів, про великих артистів, які створили і створюють славу російському балету.

Сезон передбачає насичену гастрольну програму. Плануються гастролі у віддалені регіони Росії, наприклад, в Іркутську, участь в міжнародному фестивалі в Мінську. Мають відбутися ювілейні тридцяті гастролі в Німеччині, підготовка до яких ведеться з величезним творчим ентузіазмом.

Рік балету театр «Русский балет» почне епіграфом «Вічно молода класика».

Фото М. ЛОГІНОВ