Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева

Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева заснований в столиці республіки Йошкар-Олі в 1968 році, як музично-драматичний театр, нинішній статус отримав у 1994 році.

Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева

Створення в республіці музичного театру послужило поштовхом для розвитку марійського національного оперного і балетного мистецтва. Саме постановка марійської опери стала першою виставою нового театру - дебютний сезон відкрила героїко-романтична опера «Акпатир» композитора Еріка Сапаева, написана за мотивами історичної драми одного з основоположників марійської літератури Сергія Чавайн Сергій Григорович. Два роки по тому, в березні 1971 року, глядачам представили другу національну оперу - «Елнет» композитора І. Молотова також за романом С. Чавайн Сергій Григорович.

Чавайн Сергій Григорович

У 1972 році Музично-драматичний театр був розділений на два театри - Марійський драматичний і Марійський музичний. Уже в новому статусі на сцені театру була поставлена ​​перша в історії марійський національний балет - «Лісова легенда» А. Луппова. У 1994 році Постановою Уряду Республіки театр був перейменований в Марійський державний театр опери і балету, тоді ж він отримав ім'я видатного марійського композитора Еріка Сапаева.

Початок ХХ століття ознаменувало собою і початок нового етапу в житті театру. Художнім керівником був призначений Костянтин Іванов - знаменитий танцівник, прем'єр Великого театру. За його ініціативи оперні та балетні вистави почали ставити запрошені режисери та балетмейстери з Москви, Санкт-Петербурга і зарубіжних країн. Сам художній керівник, продовжуючи танцювати, здійснив на сцені театру нові редакції балетів класичної спадщини і поставив оригінальні балети, відмічені республіканськими призами та нагородами. Значними подіями в культурному житті регіону стали щорічні фестивалі оперного та балетного мистецтва, в тому числі фестиваль під відкритим небом «Літні сезони». За підтримки Міністерства культури Росії на майданчику театру так само проходять творчі форуми молодих хореографів, конференції театрознавців, цінителів балетного мистецтва Росії.

У 2014 році в Йошкар-Олі було відкрито нову будівлю театру, справжній храм мистецтва, за своїм оснащенням і інженерному рішенню відповідний зразкам кращих європейських театрів.

Канал Youtube

ЧИТАТИ ТАКОЖ: