Легенда балету Борис Ейфман повертає "Червону Жизель". Прем'єра в Мінську 25 березня

25 березня в Палаці Республіки мінські шанувальники балету побачать оновлену версію вистави Бориса Ейфмана « Червона Жизель ». Відома цінителям танцю усього світу постановка на музику П.І. Чайковського, А. Шнітке та Ж. Бізе повертається на сцену після декількох років відсутності в репертуарі.

Бізе повертається на сцену після декількох років відсутності в репертуарі

«Червона Жизель» була створена Борисом Ейфманом близько 20 років тому. Спектакль присвячений долі російської балерини Ольги Спесивцевої. Це драматична історія великої танцівниці, яка потрапила у вир революційних подій, емігрувала з Росії і, пройшовши низку особистих драм і потрясінь, виявилася в стінах лікарні для божевільних.

- Я був вражений, дізнавшись деталі її життя: унікальна актриса, обласкана славою, боготворимая шанувальниками і критиками, 20 років провела в клініці для душевнохворих під Нью-Йорком, опинившись абсолютно самотньою і безправної, - ділиться своїм відчуттям вистави Борис Ейфман. - І ті трагічні емоції, що я випробував, стали імпульсом для створення вистави. Це не ілюстрація біографії Спесивцевої, а спроба узагальнити її долю і долі багатьох талантів, вимушених покинути Росію, які пережили трагічний результат.

Балет був тепло прийнятий у всьому світі, а відомий американський критик Октавіа Рока навіть зазначив, що «Червона Жизель» за своїм драматизмом - один з великих балетів 20-го століття.

Кілька років тому спектакль випав з репертуару. Однак в минулому році Ейфман все ж вирішив відродити свій балет, переробивши і удосконаливши його.

- Я поставив «Червону Жизель» майже два десятиліття тому, - пояснює Ейфман. - Це значний термін, за який мною і моєю трупою був проведений серйозний шлях розвитку і відкриті нові виразні і дослідницькі можливості психологічного балету. Відроджена «Червона Жизель» - не відтворення старої постановки, а її переосмислення, що відображає художню і ідейну еволюцію нашого театру.

Була оновлена ​​і сценографія вистави. Глядачі побачать костюми і декорації відомого театрального художника В'ячеслава Окунева, створені спеціально до минулорічної прем'єрі в Санкт-Петербурзі. Представлять балет артисти, раніше неодноразово виходили на сцену в «Червоній Жизелі», а також молоді танцівники трупи Ейфмана, які не брали участі в колишній версії постановки.

Коли: 25 березня, 19.00.

Де: Палац Республіки.

Скільки: 350 тисяч - 1 мільйон 400 тисяч рублів.

Купити квиток

Новий розіграш в додатку "Афіша TUT.BY"! Можна безкоштовно отримати квитки на концерт 30STM