Культура Новгородської області | У театрі "Малий" спектакль «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО» (НЕ-БАЛЕТ)

31 жовтня 2013

Новгородський театр для дітей та молоді «Малий» готується 2 і 3 листопада представити дві вистави-прем'єри поспіль Новгородський театр для дітей та молоді «Малий» готується 2 і 3 листопада представити дві вистави-прем'єри поспіль. Новий спектакль режисера Надії Алексєєвої «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО» (НЕ-БАЛЕТ) розрахований на дітей від семи років і дорослих відбудеться 2-3 листопада в 13.00. Основою для історії "не-балетного» прочитання стало лібрето, яке акторський дует Марини Вихрова і Олени Федотової під музику Чайковського перетворюють в драматичну історію, розповідаючи про пригоди принца і його коханої. Прекрасна діва перетворена злим чаклуном в прекрасного лебедя, принц Зігфрід закоханий в неї і Чорна лебідь прагне зруйнувати щастя закоханих. Сюжет для лібрето балету був створений за мотивами стародавньої німецької легенди про прекрасну дівчину, перетвореної на білого лебедя. Прем'єра балету відбулася в 1877 році на сцені Великого театру. До сих пір цей балет вважається самим найбільш часто ставляться на сценах світу. Нова постановка в театрі «Малий» не претендує на виконання фуете і па-де-де, в першу чергу режисера цікавить сама фантастична історія, яка лягла в основу балету, і неможливо було відмовитися від музики Чайковського, яка завжди пов'язана з одним з найбільших балетів світу. Режисер Надія Алексєєва так коментує майбутню прем'єру: - Наше «Лебедине озеро» - перш за все це не балет, а якщо точніше, то це казка про Лебединому озері, двох закоханих, яка стала основою для знаменитого на весь світ балету Петра Ілліча Чайковського. Театр завжди живе в пошуку сюжетів, який могли б задовольнити театральне цікавість і принести на сцену нові чудові історії. В даному випадку, приводом для гри стало бажання заглянути в світ відомих з дитинства музичних тем, щоб дізнатися і розповісти глядачеві казкову драму, про яку мовою балету розповідають кращі танцюристи світу, а ми спробуємо розповісти її через драматичний театр.

Також 2 і 3 листопада в 11.00 в Білому наметі, який розташований в фойє театру, відбудеться прем'єра вистави «Зачарована діва» (проект «Почитай мне сказку»), в якому зайняті актриси Юлія Степанова і Тетяна Парфьонова. Відмінною рисою << зачароване діви >> стали книги з об'ємними ілюстраціями, створені художником-бутафором театру Оксаною Немолочновой.