Культура Новгородської області | Санкт-Петербурзький академічний театр балету ім. Л. Якобсона в Великому Новгороді

13 квітня 2011

15 квітня в 19 15 квітня в 19.00 на сцені академічного театру драми ім.Ф.М.Достоевского Санкт-Петербурзький академічний театр балету ім. Л. Якобсона представить глядачам балет в 2-х актах «Спартак».

Музика Арама Хачатуряна. Хореографія Леоніда Якобсона. Лібрето Миколи Волкова. Сценографія та костюми Валентини Ходасевич

Музика Хачатуряна надихнула Леоніда Якобсона. Його уява воскресило образи далекої епохи. «Сцени з римського життя» - так сам хореограф визначив жанр балету. Його захопила завдання відтворити в рухомій пластиці античність на порозі краху, ще вражаючу надлишкової розкішшю, але вже займану тлінням, внутрішньо змертвілу, цинічну.

Вперше в історії вітчизняного балетного театру Якобсон побудував цілий балет на основі «вільної пластики», одягнувши виконавців в туніки і сандалі Вперше в історії вітчизняного балетного театру Якобсон побудував цілий балет на основі «вільної пластики», одягнувши виконавців в туніки і сандалі. Відмовившись від класичного танцю з неодмінними для нього виворотність ніг, позиціями і пуантами, хореограф склав власний танцювальний мову, підказаний тільки його воістину невичерпною фантазією і рідкісної музикальністю. Вистава захоплював драматизмом людських доль, сутичкою пристрастей і характерів і дивував живописно-екзотичної видовищністю. Вистава захоплює драматизмом людських доль, сутичкою пристрастей і характерів і дивує живописно-екзотичної видовищністю.

У 1981 році в репертуар Театру балету «Хореографічні Мініатюри» (нині Театру балету ім. Л Якобсона) увійшла одноактна версія балету, до якої входили найбільш значні фрагменти хореографії Якобсона. У червні 2002 року після десятирічної перерви відбулася прем'єра-відновлення вистави. Але тільки в 2009 році театру вдалося відновити повну версію цієї легендарної постановки.

Квитки: 300 - 900 рублів