Кращі балетні вистави Москви, балет Москви, балет в Москві

Блискучий дивертисмент з часів «Свинарки і пастуха»

Назва балету - кодові слова для радянської історії: з «Світлим струмком» пов'язана розгромна передовиця в «Правді», боротьба з формалізмом, словом, кінець безхмарних часів. Але ж сам балет - весела карусель, свято непослуху, іскристий дивертисмент: два дня з життя кубанського колгоспу, куди на свято врожаю прибувають балетні артисти зі столиці. Тут би хореографу досхочу побігати і на тему радянських кіноутопій, і з приводу власного ремесла. Що Олексій Ратманський і зробив - з незвичайною легкістю і без краплі отрути на адресу недавнього минулого.

Великий театр

Чудовий гібрид драмбалета і нової російської режисури

Ім'я Кирила Серебренникова та не збентежить ревнителів балетної строгості: режисер (він виступив і художником) лише надав громіздкому жанру літературного балету підсмажу форму і дизайнерський лиск. Три новели з роману Лермонтова - три самостійних балету з трьома різними Печоріна. На вибір - етномелодрама з елементами рефлексії з приводу класичного танцю ( «Бела»), детектив з елементами шоу-балету ( «Тамань»), гранд-спектакль з польками-вальсамі- полонезами ( «Княжна Мері»). У кожному - велика кількість смачних театральних деталей від Серебренникова і хитромудра, нескінченно винахідлива неокласична в'язь від хореографа Юрія Посохова. Найцікавіший балет по книжці за останні років десять.

Великий театр

Балетний свято зі сльозами на очах

Класична британська ballet story в Москві. Хореограф Кеннет Макміллан взяв пікантну історію любові, додав реалістичну пантоміму, карколомні дуети, пристрасну музику Жюля Массне. Результат - сорок років шаленого успіху: публіці як і раніше подобається, коли на сцені танцюють і життя, і сльози, і любов.

Музичний театр ім. Станіславського і Немировича-Данченка

Дослідження російської душі, іронічне, іноді сумне

У назву закрався неточний переклад слова Seasons - звичайно, це «Російські пори року», хоча сенс далеко не дорівнює зміні весни, літа, осені, а руськість розчинена в стильному європейському вигляді вистави: і взятий за основу цикл Десятникова, і хореографія Ратманського харчуються модерністськими соками ХХ століття. Спочатку захоплює формальне досконалість композиції і віртуозне виконання, але чим ближче до фіналу, тим сильніше тисне клубок у горлі і несвідоме занепокоєння - ось і «загадкове російське», що діє в «Російських сезонах» як ультразвук, невидимо і нечутно.

Великий театр

Колекція малих класичних шедеврів минулого

Музтеатр Станіславського пристрастився до збирання антикваріату - дорогих, вишуканих, але темних від часу речей. У цю категорію входять і балети Роббінса: все три на музику Шопена, все три викладені добротним мовою класичного танцю і вимагають не великої віртуозності, але емоційної чуйності. «В ночі» - три благородних дуету, вихоплені поглядом хореографа серед шумного балу, випадково. Цю ж тему продовжують «Інші танці», па-де-де світових зірок (дочекайтеся виступу в цьому балеті Наталії Осипової та Сергія Полуніна). На десерт залишений «Концерт», балетне скетч-шоу з розвеселим абсурдистських фіналом: якщо побачите піаніста, що бігає по сцені з сачком, знайте, що вам не привиділося.

Музичний театр ім. Станіславського і Немировича-Данченка