Інтерв'ю з іменитої балериною Катерина Ханюкова: "Завжди і всюди з гордістю кажу, що я - українка"

1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

12 серпня 2015 року, 10:00 Переглядів: 12 серпня 2015 року, 10:00 Переглядів:   26-річна артистка

26-річна артистка. & Laquo; У фільмі & laquo; Чорний лебідь & raquo; трохи все перебільшено, але наближеним до реальності ..

- Катерина, не так давно ви виступали в Канаді. Розкажіть про це докладніше.

- Мене запросили на щорічний фестиваль мистецтв "Де Сент-Совер", яким в цей раз керує прем'єр Національного Балету Канади, один з найзнаменитіших танцівників світу Гійом Коте. Як мені вже потім розповіли, я стала першою українкою, яку покликали на захід такого рівня. В рамках фестивалю у мене було дві вистави з моїм партнером Цезарем Корралесом, а після - кілька зустрічей з глядачами. Нас приймали дуже тепло, багато хто висловлював підтримку і говорили, що люблять Україну.

- Це правда, що за кордоном попит на українських артистів балету підвищується з кожним роком?

- Він був завжди, а все через нашу балетної школи і чудових педагогів. Що відрізняє наших танцівників від інших? Напевно, в наших більше мистецтва. Зрозуміло, техніка теж повинна бути на вищому рівні, але, крім неї, наші танцюристи завжди вкладають більше душі в програму.

- У якому віці ви зрозуміли, що балет - ваше покликання?

- Я поступила в Київське хореографічне училище в 10 років абсолютно свідомо. Мені шалено подобався балет, але тоді я ще не розуміла, що це моє покликання і наскільки важкий цей труд. Те, що це моє, я зрозуміла років в 14-15.

- Що вам зараз ближче - класика або модерн?

- Мені близькі обидва напрямки, тому що і в модерні, і в класиці є настільки якісні постановки, в яких балерина може себе виразити сповна. Але, на жаль, український глядач рідко бачить стоять постановки наживо, тому я рекомендую хоча б подивитися їх в інтернеті - дуже багато театрів роблять онлайн-трансляції.

- У вас підписаний контракт з Англійським національним балетом. У ньому є пункти, наприклад, про те, що ви не можете одужувати?

- Ні, але, зрозуміло, ми повинні триматися в формі. На Заході ж інший підхід - там головне, щоб балерина була здорова і витривала, а не виснажена до знемоги. Тут нас вчать правильно харчуватися - саме цього не вистачає української балетної школи. Що стосується контракту, в ньому є приголомшливий пункт, в якому йдеться про те, що не можна жувати жуйку в залі (посміхається).

- А балерини взагалі їдять після 18 годин чи ні?

- Звичайно! Хоча, може, мені й не треба про це говорити (сміється). Я дуже люблю солоне і кисле, а до солодкого ставлюся спокійно. Можу перекусити навіть о 23 годині, хоча думаю, що це не відбивається на мені в тому числі з-за генетики - моя мама така ж мініатюрна, як і я. Сили волі з приводу їжі у мене взагалі немає: захотіла випити літр томатного соку моєї бабусі - і випила.

- У фільмі "Чорний лебідь", де головну роль зіграла Наталі Портман , Глядачі побачили неприкриту життя артистів балету. Вона сильно відрізняється від справжньої?

- Там все трохи перебільшено, хоча реалістично. Мені сподобалося, що у фільмі є така думка: щоб досягти успіху в балеті, потрібно бути витривалим і сильним. Якими б фізичними і зовнішніми даними не володіла балерина, вона повинна бути розумною і сильною психологічно.

- У балерин є якісь прикмети?

- Так - я, наприклад, завжди виходжу на сцену зі шпилькою, захованої в одязі. Також наша трупа не любить, коли нас фотографують перед виходом. Звичайно, у мене є вдала / невдала пачка, але це скоріше не прикмета, а забобони.

- Вас коли-небудь стосувалися балетні інтриги?

- Ні, слава Богу. Але інтриги, звичайно, є, адже театр - це осередок амбіцій. Жіночий колектив завжди передбачає інтриги, а коли він ще і творчий, взагалі з глузду з'їхати можна. Я особисто досить часто порівнюю театр з філією психлікарні (сміється).

- А як ви ставитеся до критики?

- Я ставлюся до неї з великою увагою. У Великобританії від матеріалу, який виходить в газетах на наступний день після прем'єри, може залежати майбутня кар'єра артиста.

- А про вас уже писала британська преса?

- Так, вперше критики помітили мене під час вистави "Лускунчик". Відомий критик Люк Дженнінгс з газети Guardian написав у себе в "Твіттері": "Дивлюся на Катю ХАНЮКОВА і можу сказати, що це втрата для Києва, але перемога для англійців". Мені було дуже приємно, але можу офіційно заявити, для Києва я нікуди не загубилася і всюди говорю, що я - українка .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Інтерв'ю з іменитої балериною Катерина Ханюкова:" Завжди і всюди з гордістю кажу, що я - українка "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Шкільна Анна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.