Для прем'єри балету «Тисяча і одна ніч» в Музичному театрі виготовили 120 костюмів

Хто шиє костюми артистам і скільки тканини йде на один театральний наряд? Кореспонденти агентства «Мінськ-Новини» заглянули в цех з пошиття костюмів Білоруського державного академічного музичного театру.

Робота в цеху кипить - тут кроять, шиють, приміряють. А керує всім дійством начальник цеху Марина Стахнів.

- У виставі іноді задіяні і 250 костюмів. Особливо багато їх в класичних оперетах: «Блакитна камея», «Королева чардашу» та інших, - розповідає Марина Володимирівна. - У балетах менше. Для прем'єри «Тисячі і однієї ночі» готуємо приблизно 120 костюмів - для двох складів.

Експериментувати в театрі доводиться постійно. Перед прем'єрою кожна кравчиня йде дивитися, як її сукня або каптан сидить на артиста. Завжди хтось чергує за лаштунками під час вистави - різний на сцені може трапитися.

Починається створення костюма з ескізу і роботи з художником. Художник розповідає про концепцію вистави, пояснює, з чого повинен бути виготовлений той чи інший костюм. Іноді потрібна така тканина, щоб і блищала, і драпірувалася, і гигроскопичной була.

Плаття повинні бути красивими і функціональними одночасно, адже артистам на сцені доводиться не тільки співати, а й танцювати. Пошиття вимагає багато уваги, зусиль, терпіння, адже каміння, стрази, обручку пришивають вручну.

Зараз в цеху зайняті пошиттям костюмів до балету «Тисяча і одна ніч».

- Прем'єра запланована на 15 лютого, але ми працюємо вже багато місяців, - каже Марина Стахнів. - Художник-постановник балету Инара Асланова вже кілька разів приїжджала з Азербайджану. Разом вибирали тканини, фурнітуру, камені, стрази.

- Неважливо, для кого шиємо, для соліста або артиста кордебалету, - всі наряди продумуємо до дрібниць, - продовжує художник-постановник Инара Асланова. - Мені дуже приємно працювати з професіоналами.

В середньому на звичайний костюм йде п'ять-сім метрів тканини. Кожен костюм - це ціла історія. А ще старання, праця і частинка душі талановитих і люблячих свою роботу фахівців.

Фото Тамари Хаміцевіч

Хто шиє костюми артистам і скільки тканини йде на один театральний наряд?