Білоруський балет підкорив литовського глядача

«Ромео і Джульєтту» в інтерпретації білоруського балетмейстера В.Елізарьева литовці зустріли оваціями
«Ромео і Джульєтту» в інтерпретації білоруського балетмейстера В Вчора на сцені Литовського національного театру опери і балету відбулася вистава Національного академічного Великого театру балету Республіки Білорусь «Ромео і Джульєтта». Гастролі білоруського балету, який 15 років не бачили в Литві, став подією: литовські любителі тепло сприйняли спектакль. Оплески, крики "Браво!", "Біс!", Букети квітів - так закінчився у Вільнюсі спектакль в постановці народного артиста СРСР Валентина Елізарьева. Квитки були продані задовго до вистави, так що ті, кому не дісталися місця, дивилися балет стоячи. Гастролі були повномасштабними: театр привіз навіть свій оркестр, що на теперішній час рідкість - такі гастролі обходяться недешево. Вистава "Ромео і Джульєтта" був одним з численних заходів Днів культури Білорусі в Литві.

На сцені Литовського національного театру опери та балету "Ромео і Джульєтта" йде 15 років, тому багато глядачів мали змогу порівняти литовську постановку народного артиста Росії, народного артиста СРСР Володимира Васильєва і версію відомого білоруського балетмейстера, Валентина Елізарьева, з чиїм ім'ям в світі в останні два десятиліття пов'язують небувалий зліт і визнання білоруського балету.

Художній керівник балетної трупи Литовського національного театру опери та балету Тетяна Седунова висловила з цього приводу наступне: "Білоруси привезли балет найвищого класу. Білоруський балет - феноменальне явище в сучасному хореографічному мистецтві. У них є хороша традиція зберігати свої постановки на протязі десятілентія -« Ромео і Джульєтта »25 років йде на їхній сцені. Однак і сьогодні спектакль відрізняє свіжість сприйняття, він як і раніше зачаровує сильну енергетику, дивовижної сценографією, буйс вом фарб. У білорусів хороша трупа, відмінний кордебалет, талановиті художники. Добре, щоб ці гастролі стали традицією: нам є чим поділитися один з одним - у нас дуже різні балетні концепції. " Глядачів на сцені театру перед виставою вітали віце-міністр культури Литви Юозас Шірвінскас, Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Білорусь в Литовській Республіці Володимир Дражін.

Валентин Єлізар'єв Валентин Єлізар'єв.