Башкирська державний театр опери і балету

1. Архітектурний пам'ятник
  2. музей театру

Прекрасне в своїй класичній красі будівля якнайкраще відображає дух мистецтва.

Башкирська державний театр опери і балету був відкритий в самому кінці 38-го року минулого століття. За часів другої світової війни в будівлю театру вимушено переїхав Київський театр імені Тараса Шевченка. Спільна творчість молодої Уфімської трупи і умілих київських театралів стало важливою віхою в історії розвитку БГТОіБ.

Одним з найяскравіших діячів, які працювали в театрі, був Рудольф Нурієв, знаменитий артист балету. Якраз в Уфімської трупі і загорілася його зірка. А в 1993 був створений фестиваль, що носить його ім'я. У 1998-му році керівництвом театру було вирішено встановити барельєф з ім'ям блискучого артиста.

Також в одному із залів БГТОіБ розміщений музей «Рудольф Нурієв». Експозиція була представлена ​​публіці в 2008 році. У зв'язку з 70-річчям одного з найвідоміших артистів Башкирського театру. Відвідувачам демонструються півтори сотні артефактів, які відігравали значну роль у творчій діяльності Рудольфа Нурієва. ( Стаття про Рудольфа Нурієва. )

Архітектурний пам'ятник

Однак БГТОіБ відомий не тільки завдяки Рудольфу Нурієва і його заслугам. Примітно і сама будівля театру, він є пам'яткою архітектури минулого століття. Будівля театру була довгобудом, будівництво почалося в 1909-му, а завершилося лише до 20-ому році. У конструкції будівлі органічно злилися два діаметрально протилежні напрямки в архітектурі: з одного боку - російська класика, з іншого - східний стиль.

Однак історична споруда не завжди належала артистам театру, свого часу там розміщувався і госпіталь, і книжкове зібрання; і тільки до 38-ому році приміщення перейшло до башкирського державному театру.
Однак історична споруда не завжди належала артистам театру, свого часу там розміщувався і госпіталь, і книжкове зібрання;  і тільки до 38-ому році приміщення перейшло до башкирського державному театру

Важливою віхою в історії будівлі став 1987 рік, саме тоді проводилася повна реконструкція будівлі. На жаль, саме в той час була знесена прекрасна парадна мармурові сходи, яка заважала пам'ятника Леніна.
Особливе місце в архітектурі театру займають дві мідні статуї: Євтерпи - музи відповідала за лірику і Терпсихори, музи танцю. Споруджені статуї були в 1993 році.
У безпосередній близькості від театру розташувалася Пушкінська алея. Раніше алею відкривав бюст Олександра Сергійовича Пушкіна, який нині був переставлений, але місце зберегло свою назву. Безліч глядачів театру люблять відвідати це містечко і насолодиться його красою перед початком вистави.

Уже в нашому столітті почалася чергова глобальна реконструкція Башкирського театру. Почавшись у 2013 році, до грудня 2014 роки роботи були завершені. Трупа відзначила цю подію урочистим виступом, в якому брали участь не тільки провідні співаки і танцюристи Башкирського театру, а й запрошені артисти з різних країн.

музей театру

У 1993 році з подачі Радика Гареева, який на той момент очолював БГТОіБ, була створена виставка, присвячена історії театру. Експозиція театрального музею включає речі, що належали заслуженим діячам трупи, нагороди і призи, отримані трупою за тривалий час роботи, одяг акторів, а також афіші та фотокартки до постановок, які проходили в минулому столітті.

Будівля театру вміщує 716 глядачів. Опери, які ставлять в БГТОіБ, виконувані на класичному італійському або місцевому башкирською підкріплюються російським перекладом.

Зараз театральний сезон вже щосили йде, і якщо є бажання культурно просвітитися, то афішу ви завжди можете подивитися тут .

Адреса: Уфа, вулиця Леніна, 5/1

Всі статті в одному телеграм-каналі: https://t.me/rb7ru

А також кращі новини Башкирії: https://t.me/rb7news Підписуйтесь!