Балет Стравінського "Жар-птиця" в постановці Лієпи відкриє 3 жовтня міжнародну програму "Теарт"

2 жовтня, Мінськ / Кор 2 жовтня, Мінськ / Кор. БЕЛТА /. Урочиста церемонія відкриття IV Міжнародного форуму театрального мистецтва "Теарт" відбудеться 3 жовтня на сцені Національного академічного Великого театру опери і балету Білорусі . Міжнародну програму "Теарт" відкриє прем'єра балету Ігоря Стравінського "Жар-птиця" в постановці народного артиста Росії Андріса Лієпи, повідомили БЕЛТА в театрі.

Андріс Лієпа відновив оригінальну хореографію Михайла Фокіна, в декораціях і костюмах, створених за ескізами Леона Бакста. Диригент-постановник вистави - заслужений артист України Віктор Плоскіна.

Балетмейстер-постановник Андріс Лієпа так пояснює свій вибір на користь цієї постановки: "Я вважаю, що в театрі повинні йти спектаклі, які зробили славу світового мистецтва, такі як" Шехеразада "або" Жар-птиця ". Зараз завдяки творчим і технічним можливостям ми можемо по-новому поглянути на ці балети, що стали сто років тому справжньою сенсацією. А для артистів сьогодні зіткнутися з тим репертуаром, який танцювали Павлова, Карсавіна, Ніжинський, - чудова можливість професійного самовдосконалення ".

Прем'єрні покази відбудуться також 4 і 5 жовтня, в головних партіях у виставі виступлять провідні артисти балетної трупи: народні артисти Білорусі Ігор Артамонов, Ольга Гайко, Людмила Кудрявцева;  заслужені артисти Білорусі Ірина та Олег Еромкіни, Марина Вежновец, Антон Кравченко;  лауреати і дипломанти міжнародних конкурсів Єгор Азаркевич, Катерина Олійник, Ігор Оношко, Людмила Хитрова, Олександра Чижик;  солісти Юрій Ковальов, Іван Савенков, Анна Фокіна та інші Прем'єрні покази відбудуться також 4 і 5 жовтня, в головних партіях у виставі виступлять провідні артисти балетної трупи: народні артисти Білорусі Ігор Артамонов, Ольга Гайко, Людмила Кудрявцева; заслужені артисти Білорусі Ірина та Олег Еромкіни, Марина Вежновец, Антон Кравченко; лауреати і дипломанти міжнародних конкурсів Єгор Азаркевич, Катерина Олійник, Ігор Оношко, Людмила Хитрова, Олександра Чижик; солісти Юрій Ковальов, Іван Савенков, Анна Фокіна та інші.

"У день прем'єри балету у Великому театрі глядачів чекає воістину фантастичний сюрприз: вперше білоруської публіці буде представлена робота нашого знаменитого співвітчизника, легендарного дизайнера і декоратора Леона Бакста -" Ескіз костюма Жар-птиці "з корпоративної колекції Белгазпромбанка, виконана художником в 1922 році для оригінальної постановки спектаклю, - відзначили в театрі. - Набутий у 2013 році Беєгазпромбанку на аукціоні "Ескіз костюма Жар-птиці" - єдиний твір всесвітньо відомого художника, поставши ленне в Білорусі ".

Міжнародний форум театрального мистецтва Теарт проходить в Мінську з 27 вересня по 22 жовтня Міжнародний форум театрального мистецтва "Теарт" проходить в Мінську з 27 вересня по 22 жовтня. На ньому за традицією представлені відомі світові постановки, причому акцент робиться на експерименті і новаторство. У цьому році понад два десятки вистав з Німеччини, Данії, Словенії, Польщі, Латвії, Росії, Литви та Білорусі включені в міжнародну і додаткову off-програму Belarus Open. Організатори форуму - Центр візуальних і виконавських мистецтв "АРТ Корпорейшн" і ВАТ "Бєлгазпромбанку" за підтримки Міністерства культури Білорусі. Генеральний партнер - ВАТ "Белтрансгаз".