Балет на музику Radiohead. Обговорення на LiveInternet

18 грудня Державний Кремлівський палац, очевидно, буде сповнений шанувальників групи Radiohead - в цей день покажуть балет Radio and Juliet.

Світова прем'єра балету Radio and Juliet відбулася в 2008 році на фестивалі в американському Піттсбурзі. У постановці звучать пісні Radiohead. Варто відзначити, що пісні Radiohead не вперше використовуються для озвучування трактувань п'єси Вільяма Шекспіра. У 1996 композиція Talk Show Host увійшла в саундтрек фільму База Лурмана «Ромео + Джульєтта». У минулому році Radio and Juliet привозили в Санкт-Петербург.

Автором балету по шекспірівської трагедії є художній керівник Національного театру Словенії Едвард Клюг, чий сміливий проект викликав неоднозначну реакцію в культурних колах. Клюге вирішив перенести дію в наш час і зробити акцент на Джульєтті і її почуттях: партія Джульєтти - єдина жіноча в балеті. Хореограф також дещо спростив класичну історію: майстер порахував, що немає потреби переповідати і без того всім відомий сюжет. "Джульєтта вбиває себе, прокинувшись поруч з мертвим Ромео. Я зупинив цей момент. У моєму прочитанні вона не вбиває себе, тому що вже мертва, втративши кохання. Тому моя Джульєтта з цього моменту і до початку історії - самотня жінка, повертаючись до початку своєї любові ", - розповідає Клюге

Новий кут зору на шекспірівський твір складають і відеоінсталяції, і світлові ефекти, і оригінальна хореографія, і, звичайно, сучасний саундтрек, який якнайкраще передає атмосферу дійства. У постановці звучать 11 тужливих, але в той же час прекрасних пісень Radiohead з альбомів The Bends, OK Computer і Kid A, зокрема композиції Fitter Happier, Bullet Proof I Wish I Was, Idioteque, How to Disappear і Like Spinning Plates.

Buro

На сцені Національної Опери України состолась прем'єра двох одноактних балетів: «Клас-концерт» і Radio & Juliet. Подія можна сміливо назвати історичним, адже в репертуар Національної Опери України одночасно входять два всесвітньо відомих балету!

Більш того, вперше в репертуарі НОУ з'явиться балет на музику сучасної рок-групи. Балет Radio and Juliet був вперше представлений в Києві 18 і 19 листопада 2011 року в виконанні Анастасії і Дениса Матвієнка, Едварда Клюга і трупи Словенського Національного театру.

Успіх Radio and Juliet був оглушливим, що підштовхнуло Успіх Radio and Juliet був оглушливим, що підштовхнуло   Дениса Матвієнка (нині художнього керівника балетної трупи НОУ) до того, щоб перенести цей спектакль на сцену Національної опери України, зробивши його репертуарних Дениса Матвієнка (нині художнього керівника балетної трупи НОУ) до того, щоб перенести цей спектакль на сцену Національної опери України, зробивши його репертуарних. Денис Матвієнко, зірка світового балету, художній керівник трупи НОУ: «Головний в країні театр повинен бути сучасним і диктувати тенденцію розвитку всьому балетному світу України. До сьогоднішнього дня в репертуарі театру була маса прекрасних класичних балетів, але ми жівё м в XXI столітті, в світі, де театр повинен бути сучасним. Я щасливий, що ми робимо до цього перший крок ».