Балет Джорджа Баланчина "Коштовності"

На сцені Великого театру 5 травня 2012 відбулася прем'єра культового балету Джорджа Баланчина "Коштовності". Американець грузинського походження Баланчин поставив цю виставу в 1967 році. Є думка, що на На сцені Великого театру 5 травня 2012 відбулася прем'єра культового балету Джорджа Баланчина Коштовності створення цього балету його надихнули, побачені ним ювелірні вироби знаменитої американської фірми Van Cleef and Arpels. За іншою версією - любов до трьох різних жінок. Третя гіпотеза - це визнання в любові до трьох країнах, що зіграв велику роль в житті маестро: Росії, Франції та Америки. "Коштовності" - це трёхактний балет, кожен акт якого пофарбований у кольори того чи іншого дорогоцінного каменю ( "Смарагди", "Рубіни", "Діаманти"). У виставі звучить музика Форе, Стравінського, Чайковського. Всі частини балету виконуються на різних сценах як разом так і окремо. У Великому театрі, наприклад, до останнього часу можна було побачити постановку тільки "Рубінів". Це обумовлено тим, що повну постановку може дозволити собі далеко не кожен театр. Тут і дорогі костюми і декорації. Але головне - це вимога високої виконавської майстерності солістів і артистів кордебалету.

По всьому світу глядачів захоплюють постановки: New York City Ballet, Королівського балету Великобританії, Паризької опери. У нашій країні "Коштовності" повністю танцюють в Маріїнському театрі опери та балету, а тепер і в Великому театрі.
До вистави театр спільно з Van Cleef and Arpels підготували виставку ювелірних виробів, перегляд якої готує глядача до сприйняття вистави.

У постановці було задіяно майже весь цвіт Великого. В "огранювання" каменів брали участь педагоги-репетитори: Пол Боуз, Мерілл Ешлі, а також Сандра Дженнінгс, яка танцювала у самого маестро Бі.

У балеті взяли участь

"Смарагди"

Провідні пари: Олександр Волчков, Владислав Лантратов, Євгенія Образцова, Анна Тихомирова.

У па-де-труа були задіяні: Яніна Парієнко, Ана Туразашвілі, Ігор Цвирко.

А також артисти: Ксенія Аверіна, Світлана Гнєдова, Алеся Градова (Бойко), Анастасія Губанова, Брюна Гальяноні Кантанеде, Ольга Клипіна, Єлизавета Крутелева, Ірина Сєрєнкова, Анастасія Шилова, Маргарита Шрайнер.

"Рубіни"

Провідна пара - Катерина Крисанова і В'ячеслав Лопатін.

Солістка Катерина Шипуліна

Артисти: Батир Аннадурдиев, Олександр Воробйов, Михайло Качан, Михайло Крючков, Джу Юн Бе, Марія Виноградова, Ксенія Керн, Юлія Лунькіна, Світлана Павлова, Яніна Парієнко, Марія Прорвіч, Дар'я Хохлова.

"Діаманти"

Провідна пара Ольга Смирнова, Семен Чудин.

Солісти: Артемій Бєляков, Анжеліна Воронцова, Юлія Гребенщикова, Клим Єфімов, Михайло Крючков, Анна Окунева, Денис Редькін, Ана Туразашвілі.

Без сумніву всі солісти впоралися з поставленим непростим завданням. В "Смарагд" сподобалася Євгенія Образцова. У "Рубіна" були дуже хороші Катерина Крисанова і В'ячеслав Лопатін, Катерина Шипуліна. Прикрасила постановку і Ольга Смирнова в "діамант".

Театр відмовився від використання оригінальних костюмів і декорацій. Над костюмами працювала костюмер Великого театру Олена Зайцева. Вона створила різні стилістично, в залежності від каменя, костюми і прикрасила їх розсипом блискучих стразів. Над оформленням декорацій працювала Альона Пікалова. Вона представила сцену у вигляді скриньки з коштовностями, яка розкривається з першими тактами музики.
Оркестр під управлінням Павла Сорокіна заслуговує особливих слів привітань. Спектакль був відіграний "на одному диханні", що було непросто, з урахуванням того, що оркестру протягом одного вечора довелося виконувати музику трьох великих композиторів.

Вони такі різні ці коштовності. Розміреність і грація Парижа в "Смарагд" на музику Габріеля Форе, майже джазова композиція вільна і розкута в американському стилі на музику Ігоря Стравінського в "Рубін", і, нарешті, урочисті "Діаманти" на музику Петра Чайковського, як спогади Баланчина про далеку батьківщину , Маріїнському театрі і початку творчого шляху.