Астраханський державний театр опери і балету

Астраханський державний театр опери і балету - державний музичний театр в місті Астрахань .

Перший концерт відбувся 27 жовтня 2011 року для гостей театру - симфонічного оркестру Маріїнського театру під керуванням народного артиста Росії Валерія Гергієва .

В кінці XIX століття астраханський підприємець Костянтин Олександрович Поляковіч вирішив побудувати в саду, закладеному ним на Різдвяному горбі, літній театр. За створення проекту з ентузіазмом взявся архітектор А.С.Малаховскій. Кращі майстри-різьбярі були найняті в Вятської губернії, щоб виготовити візерункові деталі прикраси. У квітні 1899 року, новий театр був відкритий. Парк, який отримав ім'я «Аркадія» - «Щаслива країна» - став улюбленим місцем відпочинку астраханцев, а в його різьбленому і ошатному, як іграшка, театрі виступали всі гастролюють знаменитості. Сцена театру бачила великих російських артистів Шаляпіна , Собінова , Козловського , Орленева , Савіну , Нежданову , Єрмолова , Комиссаржевский . На цій сцені починався творчий шлях Марії Максакова . 13 листопада 1976 року театр згорів.

На місці згорілого будинку був побудований Літній гастрольний театр. Але доля театрального будівлі в парку «Аркадія» кардинально змінилася ще раз. На базі філармонії та оперній студії консерваторії склався творчий колектив, що надихається випускницею режисерського відділення ленінградської консерваторії, режисером Ларисою Химич. Колектив отримав назву «Творче об'єднання« Музичний театр »і розпочав тісну творчу співпрацю з диригентом Іжевського театру опери і балету, випускником Київської державної консерваторії Ігорем Сметаніним. Подією в культурному житті міста ставали прем'єри таких вистав молодого колективу, як «Севільський цирульник» Дж.Россіні, «Звана вечеря з італійцями» Ж. Оффенбаха, «Кармен» Ж. Бізе, «Алеко» С.Рахманінова, «Сільва» І. Кальмана, «Летюча миша» І.Штрауса. 2 листопада 1995 був підписаний офіційний документ про створення Астраханського Державного музичного театру новому театру було передано будівлю Літнього гастрольного театру, збудованого на місці згорілого. На згадку про які виступали тут знаменитих акторів і в знак продовження традицій великих російських музикантів театр зробив своєю емблемою зображення старого дерев'яного театру Поляковіча.

У 2000 році театр очолив новий директор, Михайло Астанин. У 2002 році театр почав плідну творчу співпрацю з Державним Академічним Великим театром Россіі.Билі поставлені складні вистави світового оперного репертуару, які отримали гаряче схвалення глядачів і пресси.Астраханцам вперше були запропоновані опери на італійському язике.Діріжёрамі-постановниками вистав стали диригенти Великого театру: народний артист Росії Володимир Андропов ( «Іоланта», «Борис Годунов»), Павло клинич ( «Євгеній Онєгін», «Паяци»), Сергій Макаров ( «Ріголетто»). Постановку багатьох вистав здійснювали режисери Великого театру. Михайло Панджавідзе поставив спектаклі «Євгеній Онєгін», «Тоска», «Іоланта», «Паяци», «Борис Годунов», Юрген Коен «Ріголетто», Наталя Красноярська «Принцесу цирку». Балетмейстер Великого театру Ірина Лазарева втілила на сцені музичного театру власну версію балету Чайковського «Лускунчик»; балерина Людмила Семеняка поставила до 100-річчя від дня народження видатного балетмейстера, астраханці Ростислава Захарова балет «Бахчисарайський фонтан». У 2003 році в Астрахані пройшов XX Міжнародний конкурс вокалістів імені Глінкі.В ньому взяв участь симфонічний оркестр АГМТ під керівництвом диригента ДАВТ РФ Павла Клінічева. Художнє керівництво театром з 2004 по 2010 роки здійснював народний артист Росії, диригент ДАВТ РФ Володимир Андропов.

Нова будівля астраханського музичного театру замислювалося авторами як багатофункціональний культурно-видовищний комплекст, як театр-палац, як місце свята. Це не реконструкція старої будівлі, але зведення нового в традиціях самобутньої російської архітектури. Театр побудований в неорусском стилі. Це сучасне прочитання тієї художньої традиції, що була поширена в Росії на рубежі XIX-XX століть, під час так званого «срібного століття» - періоду не тільки економічного підйому, але інтересу суспільства до російської історії і культурі, в тому числі, архітектурі Стародавньої Русі .

Будівництво будинку почалося в 2006 році після затвердження астраханської мерією і Росгосекспертізи проекту московського архітектора Олексія Михайловича Денисова . Сама проектна концепція будівлі передбачає будівництво театру в російській стилі, проте, ЗМІ називають його купецьким - типовий для Астрахані архітектурний стиль. Раніше на місці збудованого театру знаходився парк. В даний час ведеться будівництво будівлі, і остаточне завершення, за прогнозами фахівців, можливо в 2012 році.

Перший (неофіційний) концерт, на якому була виконана опера Вінченцо Белліні « Норма », Відбувся 2 листопада 2010: його глядачами були будівельники будівлі театру [1] .