Аскар Абдразаков - Трупа - Красноярський державний театр опери і балету

Народний артист Башкортостану

бас

Соліст Маріїнського театру.

Народився в Уфі. Закінчив Уфимський державний інститут мистецтв (клас професора, заслуженого діяча культури Росії М. Г. Муртазін), потім аспірантуру Московської консерваторії імені П.І. Чайковського (клас народної артистки СРСР, професора Ірини Архипової). У 1995 році був солістом Великого театру Росії. У 2010-11 рр. був міністром культури Республіки Башкортостан.

Співпрацював з диригентами В. Гергієв, М. Ростроповичем, Л. Маазеля, П. Домінго, В. Федосєєвим, М. Ермлером, Р. Аббадо, М. Плассоном і ін. Виступав на кращих сценах світу: Метрополітен-опера, Вашингтонська опера, Ла Скала, Ен-Ейч-Кей-хол в Токіо, Театро Колон в Буенос-Айресі, мадридський Театро Реал, паризький Театр Шатле, Баварська державна опера, Берлінська державна опера, Гамбурзька державна опера, афінський Мегарон-хол і ін.

В репертуарі: Борис ( «Борис Годунов» М. Мусоргського), Філіп II ( «Дон Карлос» Дж. Верді), Захарія ( «Набукко» Дж. Верді), Дон Кіхот ( «Дон Кіхот» Ж. Массне), Мефістофель ( «Фауст» Ш. Гуно) і Мефістофель ( «Мефістофель» А. Бойто), Досифей, Хованський ( «Хованщина» М. Мусоргського), Дон Жуан і Лепорелло ( «Дон Жуан» В.А.Моцарта), Гремін ( «Євгеній Онєгін »П. Чайковського) і ін.

нагороди

Лауреат Всесоюзного конкурсу ім. М.І. Глінки (1991);

Гран-прі Міжнародного конкурсу вокалістів Unisa Transnet (Преторія, ПАР, 1994);

I премія Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Ф.І. Шаляпіна (Казань, 1994);

Гран-прі Міжнародного конкурсу ім. М. Каллас (Афіни, 1995);

I премія Міжнародного конкурсу ім. С. В. Рахманінова (1998);

Золота іменна медаль і премія Фонду Ірини Архипової (2001).

Преса і новини

• У лютому відкриється X Міжнародний фестиваль «Парад зірок у Оперному»

Ювілейний X Міжнародний фестиваль «Парад зірок у Оперному» розпочнеться 1 лютого і триватиме до 29 березня. У концертах і виставах візьмуть участь запрошені зірки світової опери.

• Квитки на «Парад зірок у Оперному» - у продажу!

Ювілейний X Міжнародний фестиваль «Парад зірок у Оперному» розпочнеться 1 лютого і триватиме до 29 березня. На фестивальні події вже можна купити квитки. У концертах і виставах візьмуть участь запрошені зірки світової опери.

• У 40 років життя тільки починається!

20 грудня Красноярський театр опери та балету ім. Д.А. Хворостовського відзначить своє 40-річчя оперою Олександра Бородіна «Князь Ігор».

• З ім'ям Дмитра Хворостовського ...

З пам'яттю про всесвітньо відомому російською баритоні Дмитро Хворостовський (1962-2017) відтепер і навіки, схоже, пов'язаний не тільки Красноярський державний театр опери і балету, на сцені якого відбулося професійне становлення співака і яким присвоєно його ім'я, але і Міжнародний фестиваль «Парад зірок в Оперному ». - Ігор КОРЯБІН, Belcanto.ru, 16.04.2018 р

всі матеріали