Артисти "Ла Скала" в захваті від Великого театру

Великий театр

На оновленій сцені Великого театру вперше виступили зарубіжні гості - "Реквієм" Верді прозвучав у виконанні солістів, хору і оркестру міланського театру "Ла Скала".

Концерт був єдиним, але далеко не останнім - колектив повернеться в Великий ближче до Нового року, тим більше від акустики нового залу всі були в захваті.

"Вау! Здорово! "

- так бас Михайло Петренко описує реакцію італійських музикантів на інтер'єри і акустику Великого. Міланський "Ла Скала" - перший закордонний колектив, який приїхав на гастролі в оновлений театр.

"Я прекрасно розумію, який це важливий момент - повернення на рідну сцену, адже не так давно ми теж пережили чотирирічну реконструкцію. "Ла Скала" відкрився після ремонту в 2005 році, як раз коли закривався Великий. Я думаю, це символічно, що наші театри розвиваються так синхронно. Вони навіть з'явилися майже в один і той же час. Великий, якщо не помиляюся, був заснований в 1776 році, а "Ла Скала" - двома роками пізніше ",

- зазначив Стефан Лісснер, художній керівник театру "Ла Скала".

Вперше в Росію міланський театр приїхав у 1964-му. Це були безпрецедентні за розмахом гастролі. Їх проведення взяв під особистий контроль Микита Хрущов. Через десять років знамениті італійці в Радянський Союз повернулися. З тих пір "Ла Скала" став бувати в Москві із завидною регулярністю. Цей візит - сьомий.

У програмі - "Реквієм" Верді. Вперше він пролунав в "Ла Скала" в 1874 році. Диригував тоді сам композитор. За пультом в Москві - Даніель Баренбойм. Це його дебют у Великому театрі. Головний диригент Берлінської капели, довічний почесний диригент Чиказького симфонічного оркестру, недавно він отримав нове призначення - тепер ще й музичний керівник театру "Ла Скала". Поки на найближчі п'ять років.

У Баренбойма - російське коріння, російська дружина, але інтерв'ю він дає англійською. "Виконувати" Реквієм "Верді я можу, не замислюючись, - підкреслив диригент. - Для мене це майже як дихати. А ось з російською мовою все набагато складніше ".

Баренбойм в партитуру майже не заглядає і так само - напам'ять - цитує Бернарда Шоу, який говорив: "Можливо, деякі твори Верді згодом будуть забуті, але" Реквієм "залишиться безсмертним пам'ятником".

Солісти - оперні зірки: сопрано - з Болгарії - Красимира Стоянова, італійський тенор - Фабіо Сарторі і російські співаки - Катерина Губанова і Михайло Петренко. Працюють не просто в різних країнах - на різних континентах: хто - в "Ковент-Гарден", хто - в "Метрополітен-опера". У Москву прилетіли на один день.

"Коли я виконую цю музику, у мене таке враження, що з Верді, коли він це писав, розмовляв Бог",

- сказав Михайло Петренко, бас, соліст Маріїнського театру.

Під час гастролей "Ла Скала" в Москві "Реквієм" Верді пролунав всього раз, але артисти міланського театру в Великий повернуться вже в грудні. Привезуть два балети - "Ексельсіор" Луїджі Манцотті і "Сон в літню ніч" Джорджа Баланчина. А у вересні майбутнього року в Росію приїде оперна трупа "Ла Скала" з "Дон Жуаном" Моцарта.

вести