Арам Хачатурян слухати онлайн безкоштовно всі пісні

1. Залишити коментар

У нас ви можете завантажити або слухати пісні та альбоми «Арам Хачатурян» Для того щоб завантажити пісні або альбоми в MP3 виконавця «Арам Хачатурян», Вам потрібно клікнути по посиланню «Завантажити». Для прослуховування пісень і альбомів треба клікнути кнопку «Слухати» У нас ви можете завантажити або слухати пісні та альбоми «Арам Хачатурян» Для того щоб завантажити пісні або альбоми в MP3 виконавця «Арам Хачатурян», Вам потрібно клікнути по посиланню «Завантажити»

Арам Ілліч Хачатурян (24 травня (6 червня) 1903 році, Тбілісі 1 травня 1978, Москва) радянський вірменський композитор, диригент, педагог, музично-громадський діяч, народний артист СРСР (1954), Герой Соціалістичної Праці (1973), академік АН Вірменської РСР (1963).

біографія
Був четвертим сином у родині бідного ремісника. У дитинстві не виявляв особливого інтересу до музики і почав їй навчатися тільки в 19 років. У 1921 разом з групою вірменської молоді А. Хачатурян виїхав до Москви і вступив на підготовчі курси до Московського університету, потім став студентом факультету фізики і математики. Через рік 19-річний Хачатурян поступив в Гнесинськоє музичне училище, де Михайло Гнєсіних звернув увагу на обдарованого Хачатуряна і допоміг йому. Займався він спершу на віолончелі, потім перейшов в клас композиції.

У ці ж роки Хачатурян вперше в житті опинився на симфонічному концерті і був вражений Бетховеном і Рахманіновим. Танець для скрипки і фортепіано став першою роботою композитора. Як і всі скрипалі, я пишаюся тим, що перша серйозна робота А. Хачатуряна, його Танець, був написаний для скрипки. Композитор відчуває скрипку, як справжній майстер віртуоз, сказав Давид Ойстрах про Хачатуряну. У 1929 Хачатурян поступив в симфонічний клас Московської консерваторії, яку блискуче закінчив у 1934 і вступив до аспірантури. Ще до студентських років відносяться такі його твори, як пісня-поема для скрипки з фортепіано (1929), токата для фортепіано (1932), тріо для фортепіано, скрипки та кларнета (1932). Далі Хачатурян написав 1-ю симфонію (1934), концерти з оркестром для фортепіано (1936) і для скрипки (1940). Під час Другої світової війни працював на всесоюзному радіо, писав патріотичні пісні та марші.

У 1939 Хачатурян написав перший вірменський балет Щастя. Але недоліки лібрето балету змусили переписати більшу частину музики, і таким чином народилася Гаяне. Прем'єра балету відбулася у важкі роки Другої світової війни, взимку (3 грудня 1942). У 1943 за цей балет Хачатурян отримав Сталінську премію першого ступеня одну з найвищих нагород того часу в сфері культури. Через дуже короткий час після прем'єри цей балет завоював всесвітню славу. Балет Спартак став найбільшою роботою Хачатуряна після війни. Партитура балету була завершена в 1954, а грудні 1956 відбулася прем'єра. З того часу цей балет став частим гостем на найкращих сценах світу.

Одночасно Хачатурян працював в театрі і кіно: Маскарад, Зангезур, Пепо, Володимир Ілліч Ленін, Російська проблема, Секретна Місія, У них є Батьківщина, Адмірал Ушаков, Джордано Бруно, Отелло, Сталінградська битва далеко не повний перелік фільмів, для яких Хачатурян написав музику . З 1950 Хачатурян виступав як диригент, гастролював з авторськими концертами в багатьох містах СРСР і в зарубіжних країнах.