Як відзначити Міжнародний день танцю

• 2 поділилися
  • 29 квітня по всьому світу відзначають щорічний день танцю.

Ця дата була обрана Комітетом танців Міжнародного театрального інституту не випадково. 29 квітня - день народження Жана-Жоржа Новерра, одного з найвідоміших танцюристів в історії, творця балетних реформ і, як вважається, основоположника сучасного балету, який відділив танець від опери. Новерр першим почав ставити цілі танцювальні спектаклі, що мають закінчений сюжет і розігруються персонажами.

З 1982 року його день народження став святом танцюристів і щороку об'єднує різні стилі і напрямки в єдине мистецтво. У цього свята є традиція, за якою щороку представнику світу хореографії дають право виголосити промову і звернеться до громадськості з посланням. Серед російських артистів цієї честі удостоювалися Юрій Григорович (1984), Майя Плісецька (1996) і Уляна Лопаткіна (2014 року).

Балерина Уляна Лопаткіна. Фото: spletnik.ru

У День танцю по всьому світу проходять заходи, присвячені танцювальної культури. Москва в цьому році не стала винятком і в «Центральному дитячому світі на Луб'янці» з 11:00 розпочнеться велика програма від «Майстерні балету Єгора Симачева». Глядачам покажуть балетні номери, авторський міні-спектакль «Лебедине озеро» і фантазію за мотивами балету «Лускунчик». Також пройдуть творчі майстер-класи та заняття балетом.

А 30 квітня на головній сцені Театру імені Станіславського і Немировича-Данченка пройде щорічне вручення призу журналу «Балет» «Душа танцю» і концерт на честь лауреатів. У ньому візьмуть участь артисти балету Великого театру, Михайлівського театру, Музичного театру імені К.С. Станіславського і Вл.І. Немировича-Данченка, театру «Кремлівський балет» і Московського державного театру «Російський балет».

Квитки в Музичний театр ім. Станіславського

Але якщо 29 квітня ви вирішили почати відзначати травневі свята і залишитися вдома - виберіть з нашої вибірки фільм про танці і долучитися до цього прекрасного виду мистецтва.

Обкладинка: youngballet.ru

• 2 поділилися