Афіша Астани: кращі заходи до 20-річчя столиці

4. Виставки
  5. література
  6. Спорт

Esquire склав путівник по 20-річчя Астани.

Влітку в Астані на честь ювілею столиці пройдуть десятки подій за участю світових зірок. У цьому огляді розповімо, на що варто звернути особливу увагу.

Кіно

Головна кіноподія - XIV фестиваль «Євразія», який пройде в Астані з 1 по 7 липня. Спеціальними гостями стануть режисер Емір Кустуріца та володарка призу Канн цього року актриса Сама Еслямова. Одне з найважливіших заходів фестивалю - кіноринок Eurasia Film Market, де будуть представлені (і потім заохочені) кінопроекти, що знаходяться в роботі.

театр

Другий всесвітній фестиваль «Астана» збере кілька гучних імен і назв. У програмі будуть показані володар «Золотої маски» цього року спектакль «Дядя Ваня» Юрія Бутусова (театр імені Ленсовета, Санкт-Петербург), «Узаконена беззаконня» Роберта Стуруа (театр імені Руставелі, Тбілісі), Martyrs Гжегожа Яжина (TR Warsawa, Варшава ), Нunger artist Еймунтаса Някрошюса (Meno Fortas, Вільнюс). Фестиваль «Астана» творчою зустріччю з французькою актрисою Жюльєт Бінош.

Цінителів балету зацікавить II Міжнародний фестиваль балетного мистецтва Eurasian Dance Festival за участю артистів з Португалії, Німеччини, Голландії, Італії, Росії та Казахстану.

музика

Музиканти, танцюристи і діджеї з семи країн візьмуть участь у фестивалі The Spirit of Dance в ЦКЗ «Казахстан» 28 і 29 липня. Організатори обіцяють шоу, в основі якого - синтез різноманітних культур. Музичним буде і фестиваль кочовий культури Nomad Way (22-24 червня), в рамках якого на сцену на набережній Есиля вийдуть двадцять виконавців з Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Туреччини, Угорщини, Естонії, США та інших країн. Музичним експериментом стане показ 14 липня опери «Біржай - Сара» театру «Астана Опера» в Боровому, на відкритому повітрі, на галявині Абилай хана.

Виставки

З кінця липня по кінець вересня в національному музеї виставлять рідкісні роботи Пабло Пікассо. В експозиції «Селестина і кераміка з Валлорісе» - керамічні тарілки, глечики, птахи, тварини, а також колекція гравюр. Паралельно будуть проходити і інші виставки - «Поль Серюзье і Бретань: Чари Легенд», де крім робіт Серюзье покажуть також творіння Жоржа Лакомба, Генрі Мореат, Моріса Дені, Огюста Казалис, Еміля Бернара, а також виставка «50 шедеврів ХХ століття із зібрання Третьяковської галереї ».

література

3-4 липня національна академічна бібліотека стане майданчиком для книжкових презентацій, майстер-класів та творчих зустрічей - в рамках Євразійського літературного форуму «Енергія слова в сучасному світі». Однією з цілей форуму називають підтримку казахстанських авторів поза столиць. Для поетів передбачено окреме подія: 30 серпня в ЦКЗ «Казахстан» на вечір поезії «Ак ордалія - ​​Астані» зберуться вітчизняні та зарубіжні автори. Завершить літературну частину програми всесвітній конгрес читання (10-12 вересня) за участю майже двохсот представників культурної еліти.

Спорт

З червня по вересень в Астані на іподромі «Казанат» буде проходити чемпіонат з національних видів спорту: көкпар, аудариспак, теңге ілу, Жамба ату, қазақ күресі, тоғизқұмалақ, асиқ ату, қиз қуу, джигітування, байга. Переможців обиратимуть за підсумками двох етапів. Турнір по қазақ күресі відбудеться і окремо 1 липня «Қазақстан Барис 2018» збере 34 палуана з усіх регіонів країни і буде транслюватися відразу на декількох телеканалах. З 16 по 23 липня також пройде XIХ Міжнародний турнір з тенісу «Кубок Президента».

Ілюстрації з сайту http://www.20astana.kz/