Казахстан і Азербайджан святкують 25-річчя встановлення дипломатичних відносин

27 Ноября 2017 19:19 649 27 Ноября 2017 19:19 649   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Посольство Азербайджану в Казахстані провело урочистий захід, присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між двома країнами, передає кореспондент МІА «Казінформ».

У заході взяв участь помічник Президента Азербайджану Алі Гасанов, який також брав участь сьогодні в презентації книги «Нурсултан Назарбаєв. Біографія »азербайджанською мовою в Бібліотеці Першого Президента РК.
У заході взяв участь помічник Президента Азербайджану Алі Гасанов, який також   брав участь   сьогодні в презентації книги «Нурсултан Назарбаєв

«Чверть століття за історичними мірками термін невеликий, але для країн, які проголосили свою незалежність трохи більше двох десятків років тому, - це ціла епоха. За 25 років нам вдалося не тільки зберегти, а й примножити вікові традиції дружби, вивести азербайджансько-казахстанські відносини на рівень стратегічного партнерства. І в цьому величезна роль належить, Гейдару Алієву, Нурсултану Назарбаєву і нинішньому Президенту Азербайджану Ільхаму Алієву. Відносини між нашими країнами засновані на глибоких історичних коренях і географічну близькість, спільність релігій, подібності мови і культури », - сказав Алі Гасанов, відкриваючи захід у посольстві Азербайджану.

Він запевнив, що на сучасному етапі казахстансько-азербайджанські відносини розвиваються стабільно й інтенсивно, відрізняються високим ступенем надійності і довіри. «Регулярні двосторонні зустрічі на вищому рівні, плідні міжпарламентські контакти, активні взаємодії по лінії міністерств і відомств, ЗМІ та інститутів громадянського суспільства - все це служить поглибленню і розширенню творчого партнерства. Наші країни активно взаємодіють і підтримують один одного на міжнародній арені », - підкреслив помічник глави Азербайджану.

За його словами, в даний час з Азербайджану в Казахстан експортуються комплектуючі для машин і механізмів, мастила, сільськогосподарська продукція та багато іншого. А Казахстан поставляє в Азербайджан хімічна сировина, чорний метал, електрообладнання та інше.

«Азербайджанські інвестори проявляють зацікавленість в казахстанському ринку і активно інвестують в його економіку. Загальний обсяг їх вкладення становить понад 200 мільйонів доларів. Сьогодні в Казахстані зареєстровано понад 800 компаній з участю азербайджанського капіталу, в Азербайджані - понад 70 фірм з участю казахстанських інвесторів », - поінформував він.

«Хотілося б додати, що на початку грудня поточного року в місті Баку заплановано проведення 14-го засідання міжурядової комісії, де будуть обговорюватися поставлені перед нами стратегічні цілі і завдання з розвитку і зміцненню казахстансько-азербайджанського діалогу. Упевнений, що наша плідна співпраця внесе вагомий внесок у справу розширення, поглиблення, а також визначення нових перспектив двосторонньої економічної взаємодії », -зазначив перший віце-міністр енергетики РК Махамбет Досмухамбетов.

Сьогодні ж відбулася презентація спеціального випуску міжнародного журналу Азербайджану «IRS» казахською мовою, присвяченого 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Азербайджаном і Казахстаном. Він видається на 15 мовах світу. У номері опубліковані статті глав зовнішньополітичних відомств двох країн - Ельмара Мамедьярова і Кайрата Абдрахманова, а також першого віце-президента Азербайджану Мехрібан Алієвої.

Крім того, Алі Гасанов і посол Азербайджану в Астані Рашад Мамедов були нагороджені ювілейними медалями до 25-річчя Незалежності Казахстану.

Відзначимо, азербайджанська діаспора в Казахстані налічує понад 130 тисяч осіб.
Відзначимо, азербайджанська діаспора в Казахстані налічує понад 130 тисяч осіб

У свою чергу, президент Міжнародної тюркської академії Дархан Кидиралі облачив високого гостя, помічника Президента Азербайджану в казахський чапан.