1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 ноября 2012, 11:47 Переглядів:

ПОЧАТОК: У Донецькій області є своя Ялта, а по Хрещатику на Буковині гуляють корови

продовження

ЗАПОРІЖЖЯ : ОДИН ларьок і "Молодиця" У 60 РОКІВ

В смт Запоріжжя у Дніпропетровській області живуть тільки 25 осіб. "З визначних пам'яток у нас - пересихає струмок та один зубожілий ларьок на все селище. Найближчий магазин і аптека знаходяться в Виноградівці (за півкілометра від Запоріжжя. - Авт.), А оскільки у нас молодих немає (наймолодшій жительці 60 років), доводиться туго . Чекаємо, поки хтось один на машині збереться туди їхати і просимо його зробити і нам покупки ", - розповідає корінна запоріжанка Анна Ярославівна.

За її словами, зараз в селищі майже немає молоді, всі їдуть в Дніпропетровськ або Київ, але ще 30 років тому все було по-іншому: "З роботою, звичайно, у нас завжди була сутужно - ніякого виробництва немає, але раніше хоча б людей було більше, клуб у нас був, а тепер взагалі ніякої культурного життя - та й не для кого її влаштовувати ", - каже Анна Ярославівна. В "великому" Запоріжжя вона не була, але чула, що там є ДніпроГЕС і багато заводів. До речі, всього в Україні є 15 населених пунктів, які називаються Запоріжжя. 4 з них знаходяться в Дніпропетровській області, 2 в Донецькій, 5 в Запорізькій, 2 в Херсонській та 2 - у Чернігівській. Наприклад, в Запоріжжі в Великоновосілківського району Донецької області всього 10 будинків, повітря тут чисте, не в приклад великим тезці, правда магазин знаходиться в 10 км.

МИКОЛАЇВ НА ГАЛИЧИНІ: "У НАС СВІЙ БАЙКАЛ"

Жителі райцентру Миколаїв у Львівській області своїм містом пишаються: "У нас є каплиця в формі писанки, і її видно з усіх боків в Миколаєві, тому що вона знаходиться в найвищій точці міста - в урочищі Високий Камінь, - розповів місцевий житель Андрій Данилов. миколаївець Олег Муса говорить, що в місті живе один афроамериканець, і він грає за аматорську футбольну команду. "у минулому році на якесь свято приїжджав скрипаль Олександр Божик, фіналіст" Україна має талант-2 ", - говорить Олег.

З промисловості в Миколаєві є цементний завод і завод будівельних сумішей, через якого у жителів чорніють вікна. Миколаїв знаходиться в гірській місцевості, тому гордістю городяни вважають печери: "Ще в дитинстві ми знаходили там кулі, а люди кажуть, що і частини від танків. Пару років тому приїжджали хлопці зі Львова з металошукачами, знайшли тут частини радянського літака, який збили ще під час війни ", - додав Муса. Влітку жителі Львівської області з'їжджаються до Миколаєва відпочивати на озеро Задорожнє (місцеві жителі називають його Байкал). "У нас тільки недавно відкрилася перша піцерія, а так навіть сходити нікуди. Молодь після школи їде або до Львова жити, або за кордон. Я б теж хотів поїхати", - говорить Олег. Його земляк Андрій не згоден: "Я не люблю великі і галасливі міста, а тут всюди ліси, поруч Карпати, так що мені тут подобається". Всього в Україні є 4 Миколаєва, причому 3 з них - у Львівській області.

ДОНЕЦЬКИЙ: МОЛОДЬ ОТСЮДА збігати в ЛУГАНСЬК

В смт Донецький ( Луганська область , В53 кмот Луганська), за визнанням його жителів, нічого особливо цікавого немає. "Працювати людям ніде, ніяких фестивалів у нас не проводять, навіть на день селища заходи не проводяться", - каже Катерина Стеценко з Донецького. За її словами, раніше в селищі був кінотеатр, але зараз там нічого не показують: "У моєму дитинстві там були сеанси, але фільми крутили, тільки якщо набиралося мінімум 10 чоловік, а таке бувало рідко", - каже Катерина. Вона розповіла, що пам'яток в Донецькому немає, але є один клуб: "Він працює по п'ятницях і суботах, вся молодь селища надягає обновки і йде туди танцювати. А так навіть сходити більше нікуди. Ну іноді збираємося з друзями і їдемо на вихідні до Луганська , щоб хоч якось розважитися ", - скаржиться Катя.

У великому Донецьку дівчина була лише одного разу, але він її вразив: "Дуже велике місто, багато магазинів, трамваї, тролейбуси! У нас багато хто їде вчитися в Донецьк або Луганськ і потім там залишаються", - говорить Катя. А ось її земляк Вадим Кравченко вважає, що потрібно не переїжджати, а піднімати рідне селище: "Я особисто працюю на металообробному заводі в сусідньому Кіровську (9 кмот Донецького. - Авт.). Хочу накопичити грошей і відкрити в Донецькому свій інтернет-клуб, бо вдома далеко не у всіх є інтернет. Як можна виїхати, якщо у мене тут батьки і будинок? " - каже Вадим.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У Миколаєві на Галичині є свій Байкал, а в Запоріжжі на Дніпропетровщині - один ларьок на все селище". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Ігор Сєров, Тамара Балаева

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.