ІРНІТУ-Виставку «Подих літа» відкрили Дмитро і Ольга Дорохіна в виставковому центрі на Байкалі

Старший викладач кафедри монументально-декоративного живопису ім. В.Г. Смагіна Дмитро Дорохін і його дружина, випускниця ІРНІТУ Ольга Дорохіна відкрили спільну виставку «Подих літа». У культурно-виставковому центрі селища Стара Ангасолка на Байкалі художники представили пленерниє роботи за останні вісім років, поділившись з глядачами своїм баченням байкальских пейзажів.

«У спільному проекті ми вирішили показати глядачам різноманітність нашої місцевої природи. Райони Малого моря, бухта Піщана і інші куточки Байкалу дуже відрізняються один від одного. До Байкалу примикає Тункінская долина - «Край гір». Ланцюг гірських вершин вінчає Мунку-Сардик, який знаходиться і на території Росії, і на монгольській стороні. З його вершини відкривається вид на Хубсугул. Це озеро, розташоване на півночі Монголії, називають «молодшим братом» Байкалу. З вершини Мунку-Сардик можна також побачити озеро Ільчір. Воно знаходиться на землі, яку відомий мандрівник Обручов назвав «Давнє тім'я Азії». І всі ці краси не за тридев'ять земель, а поруч з нами », - зазначив Д. Дорохін.

За словами автора, назва виставки народилося не випадково. Літо в Прибайкалля короткий, але яскраве, залишає багато спогадів, які зберігає не тільки пам'ять, а й картини. Саме тому представлені на виставці «Подих літа» роботи сповнені незвично яскравих і радісних кольорів.

У Дмитра Дорохіна палітра світла. Він неначе спеціально не допускає в своїх творах темних кольорів, від чого вони здаються наповненими світлом. Художник зображує переважно небесні простори і віддає їм значну частину простору картини. Гори акомпанують того, що відбувається в небі. За характером картини динамічні і будуються на колірних розтяжках. Одна з головних думок, яка читається в його творах, - це натхненність простору. Об'єкти наповнені магнітними випромінюваннями, зв'язками, а художник в доступних йому формах їх проявляє.

Картини Ольги Дорохіної побудовані на великих контрастах кольору - від густих темно-фіолетових до світлих жовтих. Вона ретельно підходить до малюнка, силуети гір виконані детально. Деталі для автора мають велике значення. Ольга вибудовує простір картини великими локальними колірними відносинами, що надає їм уявну простоту виконання. В її творах відчувається міць і широта пристроїв - особливо в нових, виконаних на довгих горизонтальних форматах.

Ще одна особливість творчості художниці в тому, що природа постає як щось одухотворене - живі дерева ведуть розмову з живим камінням, і у кожного з них свій характер. Силуети скельників когось нагадують, а на схилах гір видно химерні малюнки, що нагадують казкових тварин.

Виставка представлена ​​в Культурно-виставковому центрі на Байкалі в селищі Стара Ангасолка. Експозиція працюватиме до жовтня. У листопаді автори доповнять її і представлять свою творчість в фойє концертного залу Іркутської обласної філармонії.

ДОВІДКА: Ольга Дорохіна - художник-бутафор Іркутського обласного театру ляльок «Аістёнок» з 2013 року. Отримала професійну освіту спочатку в Іркутському обласному художньому коледжі ім. И.Л. Копилова у ведучого педагога Сергія Казанцева, потім в Іркутському національному дослідницькому технічному університеті на кафедрі монументально-декоративного живопису.

Дмитро Дорохін навчався в студії при ліцеї № 47 у Геннадія і Галини Іванових, закінчив Іркутський державний технічний університет. Учень народного художника Віталія Георгійовича Смагіна. З 2007 року викладає спеціальні дисципліни на кафедрі монументально-декоративного живопису. З 2011 року перебуває в Спілці художників Росії. В даний час Дмитро керує молодіжним об'єднанням при Іркутськом регіональному відділенні Спілки художників Росії.