«Північна околиця» відзначила перший день народження «БНК

Ансамбль народної пісні «Північна околиця» на честь свого першого дня народження дав 27 січня дві великі концерти в Гімназії мистецтв при главі республіки. За дві години уявлення учасники «Північної околиці» не тільки заспівали найпопулярніші російські народні пісні, але також розповіли про свої досягнення, повіяли свічку на святковому торті і показали нові ошатні «повзунки».

Фото Євгенії Габова

Спочатку концерт, присвячений дню народження, мав бути один. Але квитки розкупили з такою швидкістю, що організатори вирішили провести в один день два подання.

- Наш перший день народження, два концерти і обидва проходять з аншлагом - це кращий показник нашого успіху, - зізналася директор колективу Анастасія Есева.

Вона ж розповіла кореспонденту БНКомі, що за перший рік існування «Північної околиці» на концертах ансамблю побувало понад 16 тисяч глядачів, колектив дав 140 виступів, встигнувши об'їхати майже всі міста Республіки Комі. Крім того, в активі артистів - участь в Міжрегіональному фестивалі «Русское поле», який проходив в Москві, а також перемога в Міжнародному конкурсі «Слов'янський листопад», який відбувся в Києві.

- За рік ми підготували чотири концертні програми, пошили два комплекти костюмів, взяли участь у величезній кількості міських і республіканських заходів, в тому числі і благодійних. Колективу пощастило, і ми змогли поспілкуватися з Надією Бабкіної, а також отримати майстер-клас у керівника хору імені П'ятницького, - розповіла Анастасія Есева. - Ми поставили хороший темп і не збираємося зупинятися. У наших планах на 2013 рік - безліч гастролей, в тому числі і за кордон. Також є ідея, яка, хочеться вірити, буде втілена в життя - відкрити дитячу студію при ансамблі. Студія буде безкоштовною для дітей, яким цікава народна музика.

У тому, якого рівня досяг колектив за перший рік роботи, можна було переконатися під час святкового концерту, який вийшов не тільки красивим в музичному та сценічному відношенні, але дуже теплим і сімейним за атмосферою, що панувала протягом усього дійства. Учасники «Північної околиці» дарували глядачам пісні і ділилися своїми радощами не тільки професійного властивості. Так, одна з учасниць першого складу ансамблю Єлизавета Нестерова недавно стала мамою і прийшла на день народження колективу разом із сином Глібом. Соліст «Північної околиці» Микола Черних зіграв влітку 2012 року весілля, на концерті він представив публіці свою дружину Інну. Спілкування з глядачем відбувалося неформально, артисти не раз виходили співати прямо в зал. Крім того, що прийшли на концерт могли спробувати себе в ролі учасників колективу: попурі з пісень радянських композиторів разом з «Північної околицею» на сцені виконали кілька людей із залу, щасливчиків визначив жереб.

Крім артистів і глядачів, на сцену також піднімалися численні друзі і шанувальники творчості колективу: головна медсестра Комі республіканської лікарні Надія Піпунирова, директор республіканського коледжу культури Віра Морозова, директор гімназії мистецтв Олександр Аверін, директор «Консультант плюс Комі» Володимир Єрмолін. Останній по-чесному пояснив, чому прийшов на свято без квітів.

- Я ось як вирішив, на вулиці холодно, що толку квіти дарувати? Зів'януть адже. Я краще перерахую на рахунок ансамблю чергову фінансову допомогу і тим самим зроблю внесок в розвиток колективу, - заявив Ермолин.

Від імені опікунської ради ансамблю виступив Іван Медведєв, директор ТОВ «Коміенерго».

- До року дитина вже починає ходити, так і «Північна околиця» впевнено встала на ноги і починає бігати все швидше, - зазначив Медведєв і продовжив метафору, звернувши увагу глядачів на нові костюми учасників колективу, ескізи яких розробила молодий Сиктивкарський модельєр Анна Редіна. - До року дитина змінює пелюшки на повзунки, наші нові «повзунки» виглядають дуже красиво.

Він також представив публіці «маму» і «тата» колективу - поетесу Надію Мірошниченко і режисера Віктора Напалкова. Режисер слова брати не став, обмежився посмішками і поклонами. Зате Надія Мірошниченко була, як завжди, більш ніж емоційна. Вона розповіла про те, що буквально дві години тому приїхала з Кірова, де виступала в бібліотеці імені Герцена, про те, що «Північної околиці» необхідно подружитися з Вятка, так як музично-пісенні матеріали, якими багата область, можуть дуже сподобатися нашим артистам . Наостанок Мірошниченко присвятила колективу вірш.

Наостанок Мірошниченко присвятила колективу вірш

У фіналі вистави слово взяла справжня мама «Північної околиці», так називають художнього керівника колективу, заслуженого працівника культури республіки Наталю Гнєдих. Відомий педагог, знавець і виконавиця народних пісень перерахувала і подякувала всім, хто взяв участь в концерті.

Я ось як вирішив, на вулиці холодно, що толку квіти дарувати?