Азовський морський інститут Одеської національної морської академії, АМІ ОНМА

" Назад

Азовський морський інститут Одеської національної морської академії, АМІ ОНМА надає своїм студентам кваліфіковане морську освіту.

Адреса навчального закладу: вул. Чорноморська, 19, м.Маріуполь, Донецька обл.

Спеціальності Азовського морського інституту Одеської національної морської академії, АМІ ОНМА:

- Судновожденіе;

- Експлуатація морських суден;

- Менеджмeнт.

Політичні, соціальні та гуманітарні реформи в суспільстві є складним, тривалим і багатовимірним процесом. Поза всяким сумнівом, всі ці інституційні реформи життєвого укладу країни повинні починатися з перегляду і переосмислення змісту і форм базового і спеціальної освіти в країні.

Саме якісна і прагматична освіту може і повинна виступити тим каталізатором соціально-економічного розвитку, якого нам так не вистачає і на який ми так сподіваємося.

Тільки молоді, освічені люди - "громадяни СВІТУ" - можуть реально, швидко і ефективно інтегруватися в європейську цивілізацію, адаптувати систему її економічних, гуманітарних та культурологічних цінностей до вітчизняних умов. Розвинені країни Європи впевнено і послідовно зводять цілісну систему єдиного континентального простору вищої освіти - спорудження "Європи знань". Вона, з одного боку, виступає фактором інтелектуального збагачення європейських громадян, а з іншого - засобом зміцнення мобільності і конкурентоспроможності європейців на світовому ринку праці, інструментом розвитку континенту в цілому. У такому контексті сучасні вітчизняні освітні технології повинні обов'язково спиратися на міцну і розвинену навчально-методичну базу.

В даному випадку "навчально-методична база" - це не просто сукупність книг (підручників, посібників, монографічних досліджень і т. Д.). Правильніше було б сказати, що сучасна бібліотека як основний конструктивний елемент цієї системи - це не тільки бібліотека, це багатоформат інтерактивний інформаційний масив. Завдання ж бібліотекаря полягає в тому, щоб організувати системне, практичне і ефективне його використання.

Сучасна бібліотека є екстериторіальний поняттям. Традиційні бібліотечні технології помножені на можливості програмно-технічних засобів і мереж дають нову якість навчально-методичному та інформаційно-пошукового сервісу - гібридну бібліотеку.

Тобто бібліотеку, є змістовним симбіозом традиційного і нового, яка може реально забезпечити такий бажаний прогрес в навчальних технологіях.

У січні 2004 року, за підтримки з боку того ж TEMPUS-проекту, вдалося придбати комплект штрих-кодового обладнання, що дозволило бібліотеці зробити наступний крок у розвитку бібліотечних технологій - перейти до обслуговування читачів без застосування застарілих, архаїчних і громіздких "формулярний методів".

Сьогодні ми інтенсивно працюємо над наповненням нашого інформаційного масиву з WEB-доступом доступом до нього. У проекті - формування за участю бібліотек міста, єдиної корпоративної мережі. Бібліотека перейшла на використання основного функціонального формату електронного бібліотечного ресурсу з доступом до повнотекстової бази даних документів, "прийшла" до масового користувача.

Структура бібліотеки:

- Директор бібліотеки АМІ ОНМА;

- Відділ комплектування та наукової обробки літератури;

- Інформаційно-бібліографічний відділ;

- Інформаційно-технічний відділ;

- Відділ обслуговування, який включає три абонемента і шість читальних залів.

Бібліотека обслуговує понад 14000 читачів, з них:

- Професорсько-викладацького складу - 1218.

- Студентів - понад 12 000.

- Аспірантів - 142.

Фонд бібліотеки - 5886 екз.

Бібліотека користується програмним забезпеченням УФД / Бібліотека

Електронний каталог -більш 305 000 записів.

Комп'ютерів - 146 (з безкоштовним доступом до мережі Інтернет), принтерів -10, сканерів - 2, сканерів штрих кодових 10.

Неповторна осінь за вікном ... Непомітно пролетів вересень, а жовтні дарує нам тепле і радісне свято - День учителя.

Викладач ... Одна з найважливіших професій. Вона - для обраних. Ви щодня стоїте перед прицілом сотень цікавих юнацьких очей, курите як хмиз нерви, і все ж ведете студентів на вищі щаблі пізнання. До викладачеві йдуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для підкорення нових висот, бо він заглядає в минуле, живе в сьогоденні прокладає місток у майбутнє. Яке ж серце потрібно мати викладачеві, щоб з року в рік щодня віддавати його студентам, і якою має бути любов до дітей і юнацтва в його хорошою, терпляче, нестаріючої душі. Саме таким - люблячим, терплячим, добрим і справедливим, закоханим у свою справу викладачам і був присвячений концерт 4 жовтня 2012 у Азовському морському інститут е Одеської національної морської академії.

Концерт до Дня Учителя Студенти коледжу творчо підійшли до привітання викладачів - організувавши святковий концерт, який не залишив байдужими нікого з глядачів. Особливістю концерту було те, що участь у ньому брали тільки студенти 1-го курсу. Молоді представники студентської сім'ї радували своїми талантами. Вони дивували нас виступами різних жанрів - пісні, танці, авторські вірші студентів, гра на музичних інструментах.

Отже, Азовський морський інститут Одеської національної морської академії, АМІ ОНМА - сучасний навчальний заклад Донецького регіону з підготовки кваліфікованих фахівців.