Росія і Азербайджан мають намір інтенсифікувати культурний обмін

Заявив міністр культури Азербайджану Абульфас Гараев в інтерв'ю журналісту міжпарламентської групи дружби Росія-Азербайджан під керівництвом депутата Держдуми Дмитра Савельєва.

Минулого тижня в рамках Санкт-Петербурзького культурного форуму було оголошено, що в 2020 році Азербайджан стане почесним гостем головної культурної події Росії. «Безумовно, це величезна відповідальність, і ми повинні дуже серйозно підготуватися - тим більше що мова йде про Петербурзі, - зазначив у зв'язку з цим міністр культури Азербайджану Абульфас Гараєв. - Петербург - культурна столиця Росії, і ми горді тим, що багато видатних діячів культури Азербайджану були тісно пов'язані з ним. Тут навчався великий Узеир Гаджибеков, основоположник нашої класичної музики, тут йшли перші твори Кара Караєва і Аріфа Меликова, тут навчалися всі, хто складає сьогодні основу нашої диригентської школи ... Все це дуже тісні узи, які ніколи не порвуться - вони будуть тільки міцніше, оскільки наша співпраця в галузі культури триває ».

Міністр повідомив, що багато азербайджанські діячі мистецтва з нетерпінням чекають можливості показати свою роботу в рамах форуму, адже він став тим майданчиком, де збираються носії самих передових і позитивних ідей, технологій, дослідів в галузі культури. Тим часом, Абульфас Гараев вказав на той факт, що культурний обмін між країнами в постійному режимі підтримується на високому рівні. «Практично немає такого заходу в нашій країні, де не брали б участі російські вчені, артисти, педагоги. Ми теж намагаємося не відставати, приїжджати на всі великі заходи в будь-якій сфері, тобто у нас з Росією давно вже склалися конструктивні, взаємовигідні і ефективні відносини, - підкреслив міністр. - Нещодавно пан президент Ільхам Алієв присвоїв звання заслужених артистів Азербайджану багатьом з наших співвітчизників - діячів культури, які працюють сьогодні в Росії. Наша молодь вчиться в російських вузах ».

Санкт-Петербурзький форум кожен раз дає цим відносинам новий виток розвитку. Наприклад, в цьому році тут було підписано угоду про співпрацю між музичним ліцеєм Петербурга і школою-ліцеєм імені Кара Караєва, а також угоду з Російською академією мистецтв. Тому від участі Азербайджану в статусі почесного гостя багато чого чекають обидві сторони.

Однак гуманітарні зв'язки між країнами активно розвиваються і за форумних рамками, і особливо успішно - в регіональному аспекті. Ще до участі в Санкт-Петербурзькому форумі Баку уклало угоду з Москвою, склавши дворічний план співпраці в культурній сфері. Московська частина цього плану буде представлена ​​вже в цьому році в Азербайджані. «Азербайджан завжди виступає за міжкультурний діалог, а Росія завжди підтримує позицію Азербайджану. Нещодавно в Баку був великий концерт, диригував там нещодавно призначений головним диригентом нашого театру опери та балету Ейюб Кулієв, а грав народний на віолончелі народний артист Росії Сергій Ролдугіна. Азербайджанські і російські майстри мистецтва грають на одній сцені, на інструментах, створених італійськими майстрами - це говорить нам про інтернаціоналізм культури. Культура вічна. Вона не має ні кордонів, ні національності, але об'єднує всіх. І ми дуже раді бути частиною такого обміну - творчого і гуманітарного, значимого для наших народів », - сказав на закінчення Абульфас Гараєв.